• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۸
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 99080502546
  • خبرنگار : 50024

هزینه تخت‌های آی سی یو به خاطر گرانی تجهیزات بالا است

هزینه تخت‌های آی سی یو به خاطر گرانی تجهیزات بالا است

ایسنا/البرز مدیر امور بیماری‌ها و مراکز تشخیصی درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: بیمارستان‌های خصوصی تعرفه مشخصی دارند و حق ندارند وجه بیشتری از بیماران طلب کنند.

کوروش سلیمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص اخذ هزینه بالا از بیماران کرونایی در بیمارستان‌های خصوصی اظهار کرد: بیمارستان‌های خصوصی دارای تعرفه مشخصی هستند.

وی با اشاره به اینکه اغلب بیماران کرونایی‌ای که به بیمارستان‌های خصوصی ارجاع داده می‌شوند دارای بیمه تکمیلی هستند، گفت: استفاده از بیمه تکمیلی هزینه زیادی برای بیماران در پی ندارد.

وی توضیح داد: علاوه بر این بیمارستان‌های خصوصی هم دارای تعرفه مشخصی هستند و حق ندارند بیش از تعرفه از بیماران هزینه ای دریافت کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه هزینه بستری در تخت های عادی بیمارستان‌های خصوصی بالا نیست، ادامه داد: هزینه بستری در تخت‌های آی سی یو آن هم به خاطر تجهیزات گران قیمتی که دارند بالا است ولی تخت‌های معمولی هزینه زیادی ندارد.

مدیر امور بیماری‌ها و مراکز تشخیصی درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: با توجه به شیوع بالای کرونا همه  بیمارستان‌های استان باید پذیرش بیمار داشته باشند اما بهتر است بیماران برای پذیرش به  بیمارستان‌های جنرال حضرت قائم (عج ) و تخت جمشید کرج  مراجعه کنند.