• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۶
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99080502771
  • خبرنگار : 71560

بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها در کمیسیون امور داخلی کشور

بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها در کمیسیون امور داخلی کشور

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

علی حدادی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیان کرد: دستور اولی که در جلسه امروز کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت لایحه درآمدپایدار شهرداری ها و دهیاری ها بود. این لایحه تاکنون سه مرتبه در بین مجلس و شورای نگهبان جابه جا شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون ایردات شورای نگهبان به این لایحه که آن را مغایر اصل یکصدم قانون اساسی دانسته است، با حضور نمایندگان شهرداری تهران و وزارت کشور و سایر دستگاه های اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. قرار شد در جلسه فردا نیز با حضور نمایندگان شورای نگهبان مجددا ایرادات و ابهامات مورد بررسی قرار گرفته و مرتفع کردد.

نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ در مجلس تصریح کرد: مطلب دیگری که در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت درخواست آقای مولوی نماینده مردم آبادان مبنی بر تحقیق و تفحص از استانداری خوزستان بود. نماینده آبادان در جلسه کمیسیون حضور یافته درخواست خود را مطرح کردند. قرار بر این شد این موضوع در کمیسیون بررسی شده و مسیر قانونی خود را طی کند.

انتهای پیام