• سه‌شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۷
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99080603179
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

تلاش ۷۲ ساعته برای نجات شناور سانحه دیده در آب‌های کشور امارات

تلاش ۷۲ ساعته برای نجات شناور سانحه دیده در آب‌های کشور امارات

ایسنا/هرمزگان مدیر کل بنادر و دریا نوردی استان هرمزگان گفت: در پی اشکال فنی در سیستم رانش یک فروند لنج تجاری (چوبی) پس از برخورد با صخره‌های ورودی بندر حمریه کشور امارات دچار پارگی بدنه و نهایتا آبگرفتگی شده بود که پس از ۷۲ ساعت تلاش بی وقفه تیم‌های جستجو و نجات از غرق شدن نجات یافت.

علی رضا محمدی کرجی ران صبح امروز(ششم آبان ماه) در جمع خبرنگاران، در خصوص جزییات این صانحه و عملیات جستجو و نجات آن اظهار کرد:  یک فروند لنج تجاری با ۵۰۰ تن محموله صادراتی دچار نقص فنی در سیستم رانش شده و پس از برخورد با صخره های ورودی بندر حمریه کشور امارات دچار پارگی بدنه و نهایتا باعث آبگرفتگی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه با موافقت گارد ساحلی دولت امارات و با هماهنگی مرکز جستو و نجات دریایی هرمزگان و حفاظت و ایمنی دریانوردی بندر لنگه تیم نجات به محل سانحه در آبهای کشور امارات اعزام و مقدمات انتقال قسمتی از محموله توسط شناورهای عبوری صورت گرفت و تصریح کرد: به موازات آن برنامه نجات شناور با همکاری یک فروند شناور لندینگ کرافت (نظامی ۲)  و گروه نجات به همراه تیم غواصی برنامه ریزی شد.

این مقام مسئول ادامه داد: پس از سبک سازی و آب بند کردن محفظه ها و بکارگیری بالن های هوا همچنین  با گونه گذاری و گذاشتن پمپ جهت تخلیه آب ورودی، عملیات انتقال و یدک کردن شناور مهیا و شناور مذکور جهت تعمیرات به یکی از مجتمع های کشتی سازی در بندر لنگه انتقال یافت.

به گفته محمدی کرجی ران عملیات نجات این شناورتجاری در آب های داخلی کشورهای امارات با همکاری گارد ساحلی این کشور و تیمی متشکل از مرکز جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، واحد دریایی و بندری بندر لنگه، نماینده کشتیرانی در بندر حمریه، تعاونی لنجداران لنگه و دیگر گروهای نجات اعزامی به انجام رسید.

انتهای پیام