• سه‌شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۹
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99080603682
  • خبرنگار : 71605

عقب‌نشینی نیروهای وابسته به ارمنستان از یک شهر استراتژیک

عقب‌نشینی نیروهای وابسته به ارمنستان از یک شهر استراتژیک

وزارت دفاع ارمنستان از خروج نیروهای مورد حمایتش از شهر استراتژیک "قبادلی" در مرز ایران برای جلوگیری از خسارت و تلفات بیشتر خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، وزارت دفاع دولت منطقه‌ای قره‌باغ که مورد حمایت ارمنستان است، در بیانیه‌ای گفت: نبردهای محلی صبح سه‌شنبه در چندین بخش خط مقدم در حال انجام بود.

وزارت دفاع آذربایجان هم از جنگ متمرکز در سه منطقه خط مقدم خبر داد.

وزارت دفاع دولت خودخوانده قره‌باغ گفت: شرایط در منطقه درگیری در طول شب نسبتاً ثابت و شدید باقی ماند. نبردهای توپخانه‌ای در برخی مناطق ادامه یافت.

این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای گفت که شهرهای مارتونی و مارتاکرت و همچنین روستاهای بخش شمالی منطقه عسکران گلوله‌باران شدند.

وزارت دفاع آذربایجان هم در بیانیه‌ای گفت که به مواضع نظامی و شهرک‌هایش در نزدیکی خط مقدم شلیک شده و نبرد عمدتاً در مناطق خوجاوند، فیضولی و قبادلی ادامه پیدا کرده است.

گروه مینسک که به منظور میانجی‌گری در این درگیری تشکیل شده و توسط فرانسه، روسیه و آمریکا اداره می‌شود، قرار است با وزاری خارجه ارمنستان و آذربایجان در ۲۹ اکتبر (۸ آبان) در ژنو دیدار کند. ترکیه هم خواستار نقش مهم‌تر در بدنه واسطه‌گری شده است.

حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه اواخر روز دوشنبه گفت مذاکرات هدف‌محور در تطابق با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و قوانین بین‌المللی مورد نیاز مذاکرات با مشارکت گروه مینسک برای رسیدن به نتیجه بوده است.

انتهای پیام