• سه‌شنبه / ۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۹
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 99080603740
  • خبرنگار : 71454

ابقای «آلبرتو باربرا» در راس جشنواره فیلم ونیز

ابقای «آلبرتو باربرا» در راس جشنواره فیلم ونیز

«آلبرتو باربرا» مدیر جشنواره فیلم ونیز برای یک دوره چهار ساله دیگر نیز در راس قدیمی ترین جشنواره سینمایی جهان باقی خواهد ماند.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، «باربرا» که تاکنون برای ۹ سال پیاپی مدیر هنری جشنواره فیلم ونیز بوده است با تمدید حکم مدیریت خود برای دوره ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ به باسابقه ترین مدیر این جشنواره مهم سینمایی تبدیل می شود. 

بینال ونیز با ریاست «روبرتو چیکوتو» ضمن انتخاب مجدد «آلبرتو باربرا» اعلام کرد هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز سال آینده میلادی از تاریخ ۱ تا ۱۱ سپتامبر (۱۰ تا ۲۰ شهریور) برگزار خواهد شد. 

انتخاب مجدد «باربرا» قابل انتظار بود چرا که او باوجود بحران جهانی کرونا توانست امسال جشنواره فیلم ونیز را به عنوان اولین جشنواره مهم سینمایی در جهان در دوران کرونا به صورت فیزیکی و با موفقیت برگزار کند. 

رابطه «باربرا» با جشنواره ونیز فراز و نشیب های زیادی داشته و او پیش از این که در سال ۲۰۱۲ مدیر جشنواره ونیز شود، در یک بازه زمانی بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ نیز به عنوان مدیر در جشنواره ونیز حضور داشت اما با قدرت رسیدن «سیلویو برلوسوکونی» در ایتالیا از این سمت کنار گذاشته شد. 

انتهای پیام