• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۹
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99080703886
  • خبرنگار : 50187

استقبال کرمانی ها از تسهیلات کرونایی چگونه بوده است؟

استقبال کرمانی ها از تسهیلات کرونایی چگونه بوده است؟

ایسنا/کرمان مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: استان کرمان رتبه ششم و هفتم را در درخواست و پرداخت تسهیلات مربوط به کرونا در کشور دارد.

"رضا اسماعیلی" در گفت و گو با ایسنا درباره میزان پرداخت تسهیلات کرونائی در استان کرمان اظهار کرد: ۲۴ هزار و ۳۹۲ پرونده در این زمینه در سامانه کارآ بخش مربوط به کرونا تشکیل شده که ۳۵ هزار و ۷۲۹ نفر را پوشش می دهد.

وی افزود: ۳۸۵ میلیارد تومان میزان تسهیلات این پرونده ها بوده که تاکنون ۲۰۵ میلیارد تومان تسهیلات با بازپرداخت ۲۴ ماهه پرداخت شده و ادامه پرداخت ها توسط بانک در حال انجام است.

اسماعیلی درباره میزان استقبال اصناف از تسهیلات کرونا تصریح کرد: نزدیک به ۵۳ هزار واحد کارگری ثبت شده در تامین اجتماعی استان کرمان وجود دارد که تاکنون ۲۴ هزار مورد برای دریافت تسهیلات درخواست داده اند.

مدیرکل کار استان کرمان با بیان این مطلب که استان کرمان رتبه ششم و هفتم را در درخواست و پرداخت تسهیلات مربوط به کرونا در کشور دارد اظهار کرد: برخی اصناف انتظار پرداخت بلاعوض یا بدون سود از سوی دولت دارند اما باید به شرایط دولت در وضعیت کنونی توجه کرد که تحریم هستیم، ورود ارز به کشور با مشکل مواجه است، صادرات مشکل دارد و تامین کالاهای اساسی در اولویت دولت است که کار درستی است و در مجموع شاید حمایت ها کافی نباشد اما براساس توان دولت است.

اسماعیلی درباره درخواست استفاده از بیمه بیکاری در استان کرمان در پی شیوع کرونا گفت: ۲۵ هزار نفر درخواست داده اند که ۲۲ هزار نفر واجد شرایط بوده و بیمه مربوط به اسفند ۹۸، فروردین و اردیبهشت ماه امسال را دریافت کرده و ۴۸۰۰ نفر بعد از ۲۱ خردادماه مجددا درخواست استفاده از بیمه بیکاری را داده اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: از کارفرمایانی که توان پرداخت دارند، درخواست داریم به معیشت کارگرانی که قبلا برایشان کار می کردند، کمک کنند تا این دوران را گذرانده و به وضعیت بهتری برسیم.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه احتماعی استان کرمان گفت: کارگران نیز باید توجه داشته باشند که نیروی انسانی نقش موثری در تولید، خدمات و کشاورزی دارد لذا کار و بهره وری را در اولویت خود قرار داده و با کارفرمایان همکاری داشته باشند تا بتوانیم از وضعیت کنونی خارج شویم.

وی اظهار کرد: از کارگران و کارفرمایان تشکر می کنم که تاکنون کنار هم بودند اما باز تاکید می کنیم بیشتر با نگاه انسان دوستانه در این شرایطی که اپیدمی کرونا شیوع پیدا کرده و بحث های مربوط به تحریم، مسائل ارزی و افزایش قمت ها را شاهد هستیم، لازم است دست به دست هم داده و بیشتر کنار هم باشیم و به یکدیگر کمک کنیم.

انتهای پیام