• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۶
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 99080703957
  • منبع : نمایندگی مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران خبر داد

افزایش ۲۱ درصدی تلفات ناشی از حوادث کار در مازندران

افزایش ۲۱ درصدی تلفات ناشی از حوادث کار در مازندران

ایسنا/مازندران مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران از افزایش ۲۱ درصدی تلفات ناشی از حوادث کار در استان خبر داد.

علی عباسی با بیان اینکه  از آمار اعلام شده ۵۰ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند ،افزود : بر اساس آمارهای موجود در ۶ ماهه سالجاری سقوط از بلندی با ۳۲ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد و  برق گرفتگی  با ۱۸، جسم سخت با ۱۱ ، سوختگی با ۲ و سایر با یک فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: در ۶ ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۳ مورد در مرداد ماه و کمترین آن با ۶ مورد در فروردین ماه ثبت شده‌ است .
این مقام اجرایی استان تصریح کرد: طی این مدت شهرستان‌های نور با ۱۰ ، بابل  با ۸ و آمل و ساری هر کدام با ۷ فوتی بیشترین و شهرستان‌های محمود آباد، بهشهر و بابلسر هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.
عباسی در مورد تفکیک سن متوفیان گفت: بیشترین سن مربوط به افراد ۴۱تا ۵۰سال با ۲۰ فوتی بیشترین و سن بیش از ۶۱ سال با ۵ فوتی کمترین آمار در این شش ماهه گزارش شده است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ۴۱۷ (۴۰۵ مرد و مابقی زن )مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲درصد کاهش داشت .
عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت:ارزش نهادن به جان انسان ها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

انتهای پیام