• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۹
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 99080704045
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

قرار گرفتن حوزه علوم کشاورزی دانشگاه شهرکرد در میان دانشگاه‌های برتر جهان

قرار گرفتن حوزه علوم کشاورزی دانشگاه شهرکرد در میان دانشگاه‌های برتر جهان

ایسنا/چهارمحال و بختیاری حوزه علوم کشاورزی دانشگاه شهرکرد در میان دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت.

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، نتایج رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های جهان ۲۰۱۹_ISC منتشر شد و بر این اساس دانشگاه شهرکرد در حوزه علوم کشاورزی(کشاورزی، جنگلداری و شیلات، علوم دام و لبنیات، علوم دامپزشکی و سایر علوم کشاورزی) در بازه رتبه ۶۰۰-۵۰۱ دانشگاه‌‎های برتر جهان قرار گرفت.

در رتبه بندی جهانی ISC بر اساس موضوع، کلیه حوزه‌های موضوعی در شش رده اصلی و ۴۲ زیر رده قرار می‌گیرند. شش رده اصلی در این طرح علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، علوم پزشکی – بهداشت، علوم کشاورزی، علوم اجتماعی و علوم انسانی هستند.

در رتبه بندی موضوعی ISC ، دانشگاه‌های هدف به منظور رتبه بندی در هر حوزه ، دانشگاه‌هایی هستند که به لحاظ تعداد انتشارات در آن حوزه جزو ۷۰۰ دانشگاه اول جهان باشند و در بازه زمانی سه ساله، حداقل ۱۵۰ مدرک در آن حوزه موضوعی منتشر کرده و در پایگاه incite ثبت شده باشند.

رتبه بندی موضوعی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، بر اساس چهار معیار کلی آموزش، پژوهش، فعالیت بین‌المللی و نوآوری انجام می‌گیرد که معیار پژوهش به دلیل اهمیتی که دارد، بیشترین وزن را به خود اختصاص داده است.

در رتبه بندی موضوعی۲۰۱۹-ISC  از ایران ۳۵ دانشگاه حضور دارند که در حوزه‌های مختلف موضوعی حائز رتبه شده‌اند.

اولین نسخه این رتبه‌بندی، با نام ISC World University Rankings by Subject برای بیش از ۲۰۰۰ دانشگاه جهان در سال ۲۰۱۹ منتشر و در وبگاه این پایگاه به آدرس https://wur.isc.gov.ir  موجود است. 

انتهای پیام