• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۷
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99080704333
  • خبرنگار : 90069

علت آتش‌سوزیِ اخیرِ کالیفرنیا احتمالا کابل برق بوده است

علت آتش‌سوزیِ اخیرِ کالیفرنیا احتمالا کابل برق بوده است

یک شرکت برق‌رسانی در ایالت کالیفرنیا اعلام کرد که ممکن است تجهیزات آنها باعث شروعِ آتش‌سوزی‌ِ اخیر در این ایالت شده باشد.

به گزارش ایسنا، آتش‌نشانان در کالیفرنیا به سختی مشغول مهار آتشی هستند که بادهای داغ کویری، آنها را تندتر می‌کنند. آتش‌سوزی‌های اخیر باعث شده ده‌ها هزار نفر از ساکنان «اورنج کانتی» مجبور به ترک خانه‌های خود شوند.

دو حریق در بخش‌های جنوبی ایالت کالیفرنیا همچنان در حال پیش‌روی هستند و دو آتش‌نشان به شدت بر اثر این آتش‌سوزی‌ها مجروح شده‌اند. حریق بزرگ‌تر «سیلورادو» نام دارد و حدود ۴۸ کیلومتر مربع را تا ظهر روز گذشته (سه‌شنبه) در بر گرفته است.

این در حالیست که سخنگوی شرکت «ادیسون» در جنوب کالیفرنیا گفت: به نظر می‌رسد برخورد دو کابل با هم موجب آغاز این آتش‌سوزی‌ها شده است.

این شرکت برق در حال حاضر تحقیقات را شروع کرده و فعلا برای مهار اوضاع، برق ۱۹ هزار خانه و مرکز تجاری را قطع کرده‌اند.

حریق «سیلورادو» از «ارواین» شروع شده و خیلی سریع گسترده‌تر شده است. بیش از ۷۵۰ آتش‌نشان با ۱۴ بالگرد به مبارزه با این آتش رفته‌اند. اما تا به حال به جز ۵ درصد آن را نتوانسته‌اند کنترل کنند.

آتش دیگری که در این منطقه در حال پیش‌روی است «بلو ریج» نام دارد. این آتش در «یوربا لیندا» شروع شده و باعث شده که ۸۷۰۰ نفر خانه‌هایشان را ترک کنند. 

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، دلیل این آتش‌سوزی‌ها محل اختلاف‌نظرهای سیاسی در آمریکاست و دانشمندان معتقدند که این مشکل ریشه در تغییرات اقلیمی دارد.

انتهای پیام