• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۱
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99080704345
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

گزارش ایسنا از برگزاری انتخابات داغ هیئت کاراته هرمزگان

گزارش ایسنا از برگزاری انتخابات داغ هیئت کاراته هرمزگان

ایسنا/هرمزگان انتخابات هیئت کاراته استان هرمزگان صبح امروز برگزار و در پایان علی‌اصغر محمودی با کسب ۱۲ رأی به مدت چهار سال سکان‌دار این هیئت ورزشی شد.

در این انتخابات که با حضور مؤمنی، دبیر فدراسیون کاراته و محمودرضا امیاری، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان برگزار شد، نصرالله امینی، مرتضی حسین پور، احسان الله صاحب، فراز فتحی نژاد، امیر پرویز کلاهی و علی‌اصغر محمودی به‌عنوان کاندیدا حضور داشتند و دراین‌بین، صاحب و فتحی نژاد در جلسه مجمع حضور پیدا نکردند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان در این مجمع اظهار کرد: امیدوارم اعضای مجمع انتخابی درست در سایه انتخاباتی سالم داشته باشند و فردی با برنامه صاحب کرسی کاراته هرمزگان شود.

محمود رضا امیاری تصریح کرد: هر فردی که رأی اعتماد مجمع را بگیرد به‌طور حتم حمایت اداره‌کل ورزش و جوانان هرمزگان را به همراه خواهد داشت.

دبیر فدراسیون کاراته نیز در این مجمع بیان کرد: کاراته هرمزگان دارای پتانسیل بالایی در بحث کمیت است و درگذشته در مسابقات سوپر لیگ و حتی تیم ملی نماینده و حرف‌هایی برای داشت اما به‌مرورزمان از این کیفیت کاسته شد.

وحید مؤمنی تصریح کرد: امیدوارم رئیس جدید بتواند راه گذشته را ادامه داده و قطار کاراته هرمزگان که این روزها در مسیر پیشرفت است با برنامه درست هدایت شود و شتاب بیشتری بگیرد.

وی عنوان کرد: در لیگ مجازی کاتا هرمزگان در بخش بانوان ۱۴ تیم ارائه کرده بود که نشان از پتانسیل بالا در بخش بانوان کاراته هرمزگان است. در بخش آقایان تنها یک تیم از هرمزگان موجود بود که نشان می‌دهد باید در این زمینه کار بیشتری صورت بگیرد تا هرمزگان به‌روزهای اوج خود بازگردد و قطبی برای رشته کاتا در سطح کشور باشد.

دبیر فدراسیون کاراته استان هرمزگان در پایان اضافه کرد: باید از نظرات پیشکسوتان، صاحب‌نظران و حتی منتقدین برای پیشرفت، بهره برد و با کار جمعی به سمت موفقیت گام برداشت.

سرپرست هیئت کاراته استان هرمزگان نیز در این مجمع اظهار کرد: بنده ۷  ماه سکان‌دار هیئت کاراته استان هرمزگان بودم که با شیوع ویروس کرونا عملاً مقدور نبود در فضای فیزیکی مسابقات قرار بگیریم. در جلسه‌ای با کمیته‌های مختلف شد چهار نوبت کلاس بازآموزی داوری و مربیگری و مسابقات مختلف به‌صورت مجازی برگزار شود.

امین رئیسی بیان کرد: تجلیل از مدال‌آوران و افتخارآفرینان کاراته هرمزگان نیز به‌عنوان افزایش روحیه و انگیزه ورزشکاران سرلوحه کارمان قرار گرفت. بازسازی سالن کنفرانس هیئت کاراته استان هرمزگان از اولویت‌هایی بود که توانستیم سرانجام به اتمام برسانیم و برای تجهیز کردن آن نیاز به مساعدت فدراسیون کاراته داریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد:  هرمزگان بالغ‌بر ۴ هزار ورزشکار کاراته داشته و نیاز به توجه ویژه فدراسیون و اداره‌کل ورزش و جوانان دارد.

یکی از نامزدهای انتخاباتی هیئت کاراته هرمزگان در این مجمع اظهار کرد: ۲۷ سال سابقه حضور در کاراته چه به‌عنوان ورزشکار چه به‌عنوان مسئول را داشته و همگی از آن آگاه هستند. ورزشی که بیش از سه دهه در هرمزگان فعالیت دارد به‌طور حتم از پیشکسوتانی بهره می‌برد که چهره‌های ماندگار ورزش هرمزگان هستند.

نصرالله امینی با بیان اینکه از ۶۰ نفر از بزرگان کاراته اجازه گرفتم و سپس وارد این کارزار انتخاباتی شدم، تصریح کرد: ابتدا باید به سمت توسعه همدلی و تقویت سخت‌افزاری کاراته هرمزگان رفته و با هم‌افزایی در تفکر و کار کردن برای یکدیگر در مسیر رشد پیش رویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی به آمار تعداد ورزشکاران کاراته در هرمزگان می‌نگریم به‌طور حتم حق شهرستان‌های رودان و میناب ضایع شده است.

یکی دیگر از نامزدهای انتخاباتی هیئت کاراته هرمزگان در این مجمع بیان کرد: تازه روز گذشته از طریق پیام‌رسان واتس آپ مطلع شدم که مجمع انتخاباتی کاراته هرمزگان چه زمان برگزار می‌شود. باید مشخص شود بر چه اساسی اعضای مجمع و نماینده شهرستان‌ها انتخاب‌شده‌اند، به نظر می‌رسد نماینده شهرستان‌ها و کمیته‌ها سلیقه‌ای برگزیده شده‌اند.

مرتضی حسین پور ادامه داد: کاراته سبک‌های مختلفی دارد چرا در این مجمع از یک سبک شش نفر نماینده هست اما از سایر سبک‌ها فردی حضور ندارد؟ من آمده‌ام از ۳۳ سال سابقه ورزشی‌ام در کاراته دفاع کنم، بنده افتخار شاگردی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را در کاراته دارم و بنیان‌گذار لیگ کاراته در کشور هستم و همین امر سبب رشد کاراته در کشور شد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ قصدی برای ریاست هیئت کاراته ندارم و تنها برای خدمت آمده‌ام، عنوان کرد: به دنبال کمک به کاراته هرمزگان هستم و به احترام اعضای مجمع امروز حاضر شدم. هر رأی اعضای مجمع حق‌الناس است و باید برای آن ارزش قائل بود.

حسین پور در پایان با اشاره به اینکه  کاراته هرمزگان در کما به سر می‌برد و باید برایش به دنبال پدر باید باشیم نه پدرخوانده، خاطرنشان کرد: هرجایی کار کردم مدیر موفقی بوده و هستم و به دلیل صراحت لحنی که دارم همواره به دنبال حق هستم.

دبیر هیئت کاراته استان هرمزگان نیز در این مجمع عنوان کرد: اعضای مجمع همگی از بزرگان کاراته استان هرمزگان هستند. هیئت شهرستان رودان با سرپرست اداره می‌شود و ازآنجاکه سرپرست نمی‌تواند در مجمع حضور یابد، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رودان در این نشست حاضر است.

علی‌محمد زارع تصریح کرد: ۲۳ مهرماه زمان برگزاری مجمع به‌صورت تلفنی اعلام شد و حتی خواستار جلسه حضوری با آقای حسین پور شدم که متأسفانه این دیدار هیچ زمان محقق نشد.

یک نامزد دیگر انتخاباتی هیئت کاراته هرمزگان در این مجمع تصریح کرد: تمامی اعضای مجمع از سوابق بنده در هیئت کاراته هرمزگان مطلع هستند، ازاین‌رو از عملکردم در ورزش کاراته و برنامه‌ای که در ذهن داشتم، دفاع می‌کنم. هدف اصلی بنده در این انتخابات با توجه به توانمندی‌های موجود و تخصصی بودن کاراته، انتخاب کارشناسی شده است.

امیر پرویز کلاهی ادامه داد: پیش از اعلام کاندیداتوری رتبه کاراته هرمزگان را از ۲۹ به ۳ کشور رساندیم و توانسته بودیم هرمزگان را در مسیر رشد قرار دهیم. کاراته هرمزگان از مشکلات مالی رنج می‌برد و وضعیت زیرساختی نامناسبی دارد.

وی اضافه کرد: هرکسی سکان‌دار هیئت کاراته هرمزگان شود باید مشکلات مالی را برطرف کند، ازآنجاکه با شیوع کرونا نمی‌توان مستقیم از کاراته درآمدی داشت، باید به دنبال منابع مالی مناسبی از بیرون بود. امیدوارم امروز شاهد انتخابات سالمی باشیم نه آنکه با انتصاباتی همچون ۱۲ سال گذشته سعی در نزول کاراته داشته باشیم.

یکی دیگر از نامزد انتخاباتی هیئت کاراته هرمزگان در این مجمع عنوان کرد: از فدراسیون تا هیئت‌های استانی اگر بنگریم پی می‌بریم که بدون برنامه نمی‌توان راهی به‌پیش برد. برای خدمت در ورزش باید عاشق بود و اگر عاشق نبود نمی‌توان در ورزش فعالیت کرد زیرا نه درآمدی در آن هست و نه کاسبی.

علی‌اصغر محمودی تصریح کرد: برای هر کاری و پیشرفتی نیاز به همدلی داریم و با نفاق و جدایی نمی‌توان کاراته هرمزگان را به سرمنزل مقصود رساند. نباید زحمات گذشتگان را زیر سؤال برد و باید تمامی نامزدها در کنار رئیس منتخب قرار بگیرند تا بتوانیم شاهد رشد کاراته هرمزگان باشیم. نیاز به حضور افرادی توانمند در سطح مربیان داریم و به‌قول‌معروف کسی که مربی باشد نه مربا!

به گزارش ایسنا، در پایان علی‌اصغر محمودی با کسب ۱۲ رأی از مجموع ۱۵ رأی به‌عنوان رئیس هیئت کاراته استان هرمزگان انتخاب شد. امینی و حسین پور هرکدام صاحب یک رأی شدند و کلاهی رأی به دست نیاورد.

انتهای پیام