• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۷
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99080704458
  • خبرنگار : 50167

در جلسه شورای مهارت مطرح شد؛

لزوم ترسیم نقشه‌ راه زنجان

لزوم ترسیم نقشه‌ راه زنجان

ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: نقشه راه استان زنجان در زمینه‌های مختلف اجرایی می‌شود.

فتح‌الله حقیقی صبح امروز (۷ آبان‌ماه) در جلسه شورای مهارت استان زنجان، با بیان اینکه نقشه راه استان زنجان در زمینه‌های مختلف ترسیم و پروژه‌ها اجرایی می‌شود، اظهار کرد: در دی‌ماه امسال بزرگ‌ترین کارخانه ذوب کشور در استان زنجان افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه کمیته سند توسعه مهارت استان تشکیل و اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: قابل ذکر است سند توسعه روستاها و سند آمایش سرزمینی استان آماده‌سازی شده است.

مدیرکل آموزش فنی ‌و حرفه‌ای استان در ادامه این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر در استان زنجان ۳۰۵ کارگاه روستایی و عشایر، ۱۱۶ کارگاه ثابت شهری، ۱۳ مرکز ثابت و ۱۸۲ کارگاه مهارتی در بخش غیردولتی فعال است، اظهار کرد: اسناد مطلوبی برای توسعه آموزش‌های مهارتی در کشور وجود دارد که باید از این طرفیت‌های موجود استفاده کرد.

محمدرضا انصاری از انعقاد ۵۹ فقره تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی برای توسعه مهارت خبر داد و افزود: در حال حاضر تفاهم‌نامه‌ای در شهرستان ایجرود برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در راستای برگزاری دوره‌های آموزشی منعقد شده است.

وی در رابطه با تولید ماسک توسط اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، تصریح کرد: ا۸ میلیون ماسک توسط آموزش فنی ‌و حرفه‌ای استان زنجان تولید و فعالیت‌ها ادامه دارد که این کارگاه‌ها با کمک هلال‌احمر استان و گروه‌های جهادی فعال شد.

این مسئول با بیان اینکه اکنون رویکردها باید به سمت توسعه مشاغل خانگی و  بازارسازی برای جمعیت غیرفعال بوده و سبب چرخش چرخ اقتصاد در خانواده‌ها باشد، خاطرنشان کرد: باید مهندسان آچار به دست، چرخ اقتصاد را در دست بگیرند تا نیازهای صنایع و کارخانجات مرتفع شود.

انتهای پیام