• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۲
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99080704591
  • خبرنگار : 50031

مسئول بسیج دانش‌آموزی فارس مطرح کرد

بزرگداشت ۱۳ آبان با شعار "دانش‌آموز انقلابی، مقاومت و استکبارستیزی"

بزرگداشت ۱۳ آبان با شعار "دانش‌آموز انقلابی، مقاومت و استکبارستیزی"

ایسنا/فارس مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی فارس از اجرای برنامه‌های مختلف به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی با شعار "دانش‌آموز انقلابی، مقاومت و استکبارستیزی" همزمان با سراسر کشور در فارس خبر داد.

عباس توانا چهارشنبه ۷ آبان در جمع خبرنگاران با یادآوری اینکه از هفتم تا سیزدهم آبان به‌عنوان هفته بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است، گفت: در این هفته پویش "آمریکا باید از منطقه برود" به شکل سراسری راه‌اندازی شده است.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی فارس برنامه‌هایی نظیر دیدار دانش‌آموزان بسیجی با مسئولان و تشکل‌های دانش‌آموزی، عطرافشانی و غباررویی مزار شهدای دانش‌آموز، برپایی مرحله نهایی لیگ علمی پایا با حضور یک‌هزار و ۵۰۰ تیم در استان و موشن‌گرافی با موضوع افشا جنایت آمریکا را از برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

توانا از فعالیت قریب به ۵ هزار واحد بسیج دانش‌آموزی در مدارس استان فارس خبر داد و گفت: واحدهای بسیج دانش‌آموزی در طول سال و در مناسبت‌های مختلف برنامه‌های متنوعی را اجرا می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا روحیه‌ای که در نسل اول انقلاب بوده است، به نسل‌های بعد هم منتقل شود، گفت: یکی از اهداف ما در بسیج دانش‌آموزی توانمندسازی و نقش‌آفرینی دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف است که در سال جاری و با توجه به شرایط کرونا، مشاهده کردیم که دانش‌آموزان دهه ۸۰ ما نیز در این عرصه نقش‌آفرینی کردند و گواه آن هم تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی توسط دانش‌آموزان میان نیازمندان بود.

با اشاره به اینکه ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز در کشور تقدیم نظام اسلامی شده که ۳ هزار شهید متعلق به استان فارس است، گفت: در ایام شیوع کرونا برنامه‌های مختلفی با موضوع بهداشتی نظیر طرح پایش تلفنی سلامت، نشاط اجتماعی، کمک‌های مؤمنانه توسط دانش‌آموزان پیگیری و بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی در مرحله اول و دوم و در مرحله سوم بیش از ۷ هزار بسته لوازم‌التحریر برای نیازمندان و فرزندان آن‌ها توسط دانش‌آموزان بسیجی تهیه و توزیع شد.

او در تشریح وظایف سازمان بسیج دانش‌آموزی گفت: در مجموعه بسیج دانش‌آموزی استان فارس به واسطه تأکید رهبر معظم انقلاب، رسالت خود را در حوزه تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی چه در بیان امام راحل و چه رهبر معظم انقلاب ویژه در بیانیه گام دم انقلاب دیدیم.

توانا با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب برای نیل به تمدن اسلامی است، گفت:‌ لازمه دستیابی به تمدن نوین اسلامی به تعبیر رهبر معظم انقلاب، پرورش انسان و استعدادهاست لذا در پی آن هستیم که مسیر تربیت مبتنی بر اصول اسلام و انقلاب را در بسیج دانش‌آموزی تعریف کنیم.

او ادامه داد: در این سند لازمه تحقق تمدن نوین اسلامی، تربیت انسانی است که ۵ ویژگی داشته باشد که این ویژگی‌ها را از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش استخراج کردیم که شامل انسان عالم، عاقل، اهل فکر، توانمند، کارآمد، انقلابی، آگاه و بلند همت است.و گفت:

انتهای پیام