• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۱۶:۵۴
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99080704632
  • خبرنگار : 50046

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان:

تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹در خراسان شمالی از مرز ۳۰۰ نفر گذشت

تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹در خراسان شمالی از مرز ۳۰۰ نفر گذشت

ایسنا/خراسان شمالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نسبت به افزایش تعداد بیماران مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های سطح استان هشدار داد.

دکتر سید احمد هاشمی در گفت و گو با ایسنا، تصریح کرد: طی چند روز گذشته تعداد موراد بستری در بیمارستان های استان از مرز ۳۰۰ نفر عبور کرده است که متاسفانه خبر خوبی نیست.

وی افزود: این افزایش یعنی اینکه ویروس در حال چرخش و گردش در جامعه است و بیماران در معرض خطر بیشتری در معرض تهدید قرار دارند و این یعنی موارد بستری بیشتر و به تبع آن موارد مرگ و میر نیز متاسفانه افزایش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه موارد بستری، افرادی هستند که با حال وخیم تری به بیمارستان ها مراجعه می کنند، خاطرشان کرد: مشاهده شده که برخی از این بیماران در همان ابتدای ورود به بیمارستان نیاز به اقدامات پیشرفته احیا پیدا می کنند و متاسفانه به درمان هم جواب نمی دهند و فوت می کنند.

دکتر هاشمی اظهارکرد: طی چند روز گذشته تعداد موارد فوتی نیز افزایش یافته بطوریکه متاسفانه شب گذشته پنج نفر از هم استانی ها در اثر ابتلا به کرونا فوت کردند که این خبر خوبی نیست.

وی تصریح کرد: این آمار ها صرفا عدد نیستند بلکه افرادی هستند که جانشان را از دست داده اند، عزیزان ما هستند که نبودشان باعث داغدار شدن ما شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه کنترل این بیماری نیازمند همت همه اقشار مردم است تاکید کرد: رعایت مسایل و پروتکل های بهداشتی، زدن ماسک، دوری از تجمعات و رفت و آمدهای خانوادگی که متاسفانه عادی شده است باید مورد توجه جدی همه افراد جامعه قرار گیرد.

وی با انتقاد از حضور برخی از افراد در تجمعات، مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی یادآور شد: متاسفانه کماکان این موضوع موجب شده که همواره دغدغه افزایش تعداد بیماران بستری را داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به تلاش های ارزنده  ۸ ماهه کارکنان بهداشت و درمان در سطح کشور و استان گفت: افزایش تعداد بیماران بستری سبب شده است تا همکاران ما در بخش های بهداشت و درمان دچار فرسایش روحی و جسمی شوند.

دکتر هاشمی افزود: متاسفانه تعداد موارد ابتلا در کارکنان دانشگاه بخاطر تماس های مکرری که این افراد با بیماران دارند افزایش پیدا کرده است که در این راه متاسفانه شهید دکتر یحیوی را نیز در همان ابتدای شیوع این اپیدمی از دست دادیم.

وی گفت: خواهش ما از مردم توجه به پروتکل های بهداشتی، محدود کردن حضور و شرکت در تجمعات، دورهمی های خانوادگی، رفت و آمدها، وسایل حمل و نقل عمومی، پاساژها، نانوایی ها، بانک ها، ادارات و ... می باشد.

دکتر هاشمی با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک در بین همه افراد جامعه گفت: متاسفانه آمار استفاده از ماسک در استان بخصوص در امکان عمومی کمتر از ۵۰ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: برای محافظت از خود، فرزندان و عزیزان مان باید تمام پروتکل های بهداشتی را جدی گرفته و رعایت کنیم که در نتیجه شاهد ابتلای کمتر و در نتیجه مرگ و میر کمتری باشیم.

انتهای پیام