• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۲۰:۲۰
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99080704713
  • خبرنگار : 50082

برگزاری اولین رویداد مهارت و کارآفرینی دانشجویان دختر در دانشگاه حکیم سبزواری

برگزاری اولین رویداد مهارت و کارآفرینی دانشجویان دختر در دانشگاه حکیم سبزواری

ایسنا/خراسان رضوی اولین رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان‌های خراسان رضوی، شمالی و سمنان با عنوان طرح کمند روز چهارشنبه با حضور مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم گفت: رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجویان دختر با عنوان "کمند" به وسیله معاونت فرهنگی این وزارت و معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با هدف ارتقای مهارت‌های کارآفرینی دانشجویان اجرا می‌شود.

محمد هادی عسکری افزود: در طرح کمند ایده و خلاقیت دانشجویان دختر برای ورود به فضای کسب و کار شناسایی و پس از بررسی و داوری به فضای حرفه‌ای کسب و کارمعرفی می‌شوند.

وی اظهار کرد: با هدف مهارت و کارآفرینی دانشجویان دختر تفاهم نامه‌ای با صندوق نوآوری امید امضا شده که با پرداخت تسهیلات به تیم‌های منتخب رویداد مهارت و کارآفرینی دانشجویان اجرای طرح "کمند" ایده‌های دانشجویان دختر منجر به  کارآفرینی آن‌ها شود.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری، گفت: اولین رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان‌های خراسان رضوی، شمالی و سمنان با عنوان طرح کمند با هدف ارتقای مهارت‌های کارآفرینی در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

دکتر رسول شادنیا در این مراسم گفت: آشنایی دانشجویان با مفاهیم مهارت، نوآوری و کارآفرینی ایجاد ارتباط بین دانشجویان و شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری و صندوق حمایت از کارآفرینی، ارائه محصولات دانشجویان از جمله اهداف برگزاری این رویداد است.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: محورهای این رویداد عبارت از هنرهای تجسمی، صنایع دستی، صنایع غذایی، پوشاک طراحی داخلی و محیط زیست تکنولوژی و مهندسی بود.

شادنیا با اشاره به اینکه ۶۰ اثر به دبیرخانه رویداد ارسال شده است، عنوان کرد: این آثار با توجه به شیوع ویروس کرونا در نمایشگاهی به صورت مجازی در معرض دید عموم قرار گرفت.

وی برگزاری کارگاه آموزشی «چگونه دخترانه کارآفرین شویم»، کارگاه آموزشی «کار آفرینی از ایده تا عمل» و وبینار «معرفی الگوهای موفق کار آفرینی» را از جمله برنامه‌های جنبی این رویداد نام برد.

انتهای پیام