• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۹ / ۲۲:۵۸
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99080704747
  • منبع : نمایندگی اردبیل

معاون استاندار اردبیل:

محدودیت‌های جدید کرونایی اعلام می‌شود

محدودیت‌های جدید کرونایی اعلام می‌شود

ایسنا/اردبیل معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: محدودیت‌های جدید کرونایی در شهر اردبیل و شهرهایی که دارای وضعیت قرمز هستند، به زودی اعلام خواهد شد.

بهروز ندایی ۷آبان در سفر به پارس‌آباد و بررسی آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان اظهار کرد:  در اردبیل و برخی از شهرها شاهد روند صعودی مبتلایان و افزایش بستری‌ها هستیم که در این زمینه محدودیت‌های جدید در جلسه ستاد کرونای استان اعمال و اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای کنترل این وضعیت باید همه به ویژه عموم شهروندان پای کار بیایند چرا که به اندازه کافی مشکلات و نارسایی‌هایی را در بخش‌های مختلف داریم و ضرورت دارد بیش از این به کادر درمانی و بیمارستانی فشاری وارد نشود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: هر چند نسبت به برخی از استان‌ها وضعیت ما مطلوب است ولی با توجه به روند رو به رشد تعداد مبتلایان به کرونا در روزهای آینده، با کمبود تخت‌های بیمارستانی روبه‌رو خواهیم شد.

ندایی افزود: همه کارکنان دولت موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه زدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی هستند و تاکیدمان بر این است تا کارکنان دولت برای مراجعینی که پروتکل‌ها را رعایت نکنند، خدمات ارائه نکنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از هفته آینده برای فعالیت رستوران‌ها و تالارها که هم اکنون با 30 درصد ظرفیت کار می‌کنند، تصمیم‌گیری‌ خواهیم کرد و به احتمال زیاد تعطیلی بخشی از این فعالیت‌ها را در استان شاهد خواهیم بود.

ندایی تنها راه ارائه خدمات به مراجعین را رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه زدن ماسک اعلام کرد و ادامه داد:‌ همه اصناف و گروه‌های خدمات‌رسان در جامعه باید مسائل بهداشتی را رعایت کنیم.

وی از شبکه بهداشت و نیروی انتظامی خواست تا اماکنی که پروتکل‌ها را رعایت نکرده و موازین بهداشتی را مراعات نکنند، پلمب کرده و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری کنند.

ندایی از عموم شهروندان خواست تا در این شرایط سخت خودشان موازین بهداشتی را رعایت کرده و به طور مستمر از ماسک استفاده و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

معاون استاندار اردبیل به تعطیلی واحدهای آموزشی به صورت حضوری اشاره کرد و گفت:‌ مدارس تعطیل نیست بلکه آموزش در دو هفته آینده همچنان از طریق سامانه شاد انجام می‌شود.

وی بیان کرد: برای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی مقرر شده در طول هفته در دو روز و به مدت دو ساعت کلاس‌های حضوری برگزار شود چرا که احتمال افت تحصیلی این دانش‌آموزان با این شرایط وجود دارد.

افزایش فوتی‌های کرونا تا 735 نفر در اردبیل

در ادامه این جلسه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز به افزایش مبتلایان کرونا در هفته اخیر اشاره کرد و گفت: در 24 ساعت گذشته 70 بیمار جدید کرونایی در استان شناسایی شدند تا تعداد بیماران بستری به 351 نفر برسد.

شهرام حبیب‌زاده اضافه کرد: این تعداد بستری در 80 روز اخیر آمار بی‌سابقه‌ای بوده و ما در حال حاضر وضعیت حادی را در تعداد بستری بیماران در بیمارستان‌ها با توجه به محدودیت تخت‌های بیمارستانی شاهد هستیم.

وی به ترخیص 45 بیمار و بستری شدن 70 بیمار جدید اشاره کرد و افزود: به هیچ وجه این آمار با هم همخوانی ندارند و این سبب شده تا اشغال تخت‌های بیمارستانی ما بیش از روزهای گذشته باشد.

حبیب‌زاده تعداد فوتی‌های 24 ساعت گذشته را شش نفر اعلام کرد و گفت: در مجموع در هشت ماهه همه‌گیری کرونا در استان اردبیل 735 نفر دار فانی را وداع گفتند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: 59 نفر از بیماران بستری کرونا در بخش آی سی یو تحت مراقبت ویژه هستند و شرایط تعدادی از آنها اصلا مساعد به نظر نمی‌رسد.

حبیب‌زاده تصریح کرد: همچنان از شهروندان انتظار داریم موازین بهداشتی را رعایت کنند و به جد از حضور در مکان‌های پرتجمع خودداری کرده و به سلامت خود و دیگران اهمیت دهند.

انتهای پیام