• پنجشنبه / ۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99080804950
  • خبرنگار : 50178

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری:

ضریب نفوذ بیمه سلامت در لرستان خوب است

ضریب نفوذ بیمه سلامت در لرستان خوب است

ایسنا/لرستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: ضریب نفوذ مرتبط با بیمه سلامت در استان عدد خوبی است.

محمود ثمینی، هشتم آبان ماه در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت لرستان، ضمن تبریک هفته بیمه سلامت افزود: آن چیزی که در حال حاضر مهم، ضروری و نیاز مردم بوده، این است که افراد به یکی از انواع  بیمه‌هایی که در کشور وجود دارد متصل شوند و در این راستا آسان‌ترین و دولتی‌ترین خدمت بیمه‌ای توسط بیمه سلامت صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اقدامات خوب اداره کل بیمه سلامت لرستان، ادامه داد: سالیان گذشته و حال در راستای تامین زیرساخت‌های بیمه سلامت، تجهیز و خرید زمین برای خانه‌دار شدن ادارات شهرستان‌ها اقدامات خوبی انجام شده است.

ثمینی بیان کرد: خدمات الکترونیک روز به روز در دنیا به لحاظ پزشکی و بیمه‌ای در حال پیشرفت بوده که در این راستا لازم است تمام تلاش‌های خود را به کار گیریم و خدماتی که دولت برای رفاه و آسایش مردم ارائه و یارانه‌ای که در قالب بیمه و سایر پرداخت می‌کند به شکل مطلوبی به دست آنها برسد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان‌ با اشاره به طرح نسخه‌پیچی و نسخه‌نویسی الکترونیک در استان، تصریح کرد: این طرح به خوبی اجرا شده و می‌تواند از اشتباهات نوشتاری و خواندن نسخ در داروخانه‌ها جلوگیری کند. خطای نسخه‌خوانی باعث افزایش و تشدید بیماری می‌شود.

وی با بیان اینکه همواره لرستان در آغاز طرح نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک پیشرو بوده است، اضافه کرد: هر مدیرکلی با هر روشی که برای جذب اعتبارات ملی در جهت ارتقاء سطح استان و خدمات به مردم تلاش می‌کند از نگاه ما موفق است که خوشبختانه مدیرکل بیمه سلامت لرستان در جذب اعتبارات ملی تلاش‌های خوبی داشته و اقدامات آن قابل تقدیر است.

ثمینی اظهار کرد: سلامت مردم با هیچ چیز قابل معاوضه نیست و باید هر کار و اقدامی می‌توانیم برای این مهم انجام دهیم؛ خیلی از مواقع مردم اگر خدمات بیمه‌ای برای آنها وجود نداشته باشد کار درمان کامل برایشان سخت می‌شود.

او ادامه داد: به دلیل ضعف و عدم تمکن مالی خیلی از افراد نمی‌توانند به پزشکان مراجعه کنند و رفاه اجتماعی که بیمه سلامت یکی از شاخه‌های آن است می‌تواند به عنوان نقش مکمل در رابطه با مسئله مراجعات، شناسایی و درمان به کمک بیاید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به آمار اعلام شده ضریب نفوذ مرتبط با بیمه سلامت در استان عدد خوبی است،همچنین پیشرفت و  تعداد افراد تحت پوشش در سالیان گذشته افزایش پیدا کرده و این خبر نویدبخش خوبی است.

وی افزود: تلاش شود در لرستان همه مردم دسترسی به بیمه و خدمات بیمه‌ای داشته باشند و امیدواریم همه لرستانیها تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و کمک قابل توجهی به امر سلامت و زندگی آنان شود.

انتهای پیام