• پنجشنبه / ۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۱
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 99080805000
  • منبع : صدا و سیما

تحلیل چرایی توهین به پیامبر (ص) در رادیو

تحلیل چرایی توهین به پیامبر (ص) در رادیو

رادیو وحدت در برنامه «عصر وحدت» به چرایی جریان توهین به حضرت محمد (ص)، پیامبر عظیم‌الشان اسلام می‌پردازد.

به گزارش ایسنا، دور دوم توهین به ساحت پیامبر مکرم اسلام (ص) و مقدسات اسلامی در اروپا آغازشده و مجله «شارلی ابدو» که به هیچ آیینی احترام نمی‌گذارد، علاوه بر اهانت به اسلام، در چارچوب بخشی از پازل بزرگ اسلام‌ستیزی جبهه استکبار عمل می‌کند. 

در همین راستا رادیو وحدت توهین این نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) را در قالب آیتم «تحلیل دشمن مشترک» تحلیل می‌کند. 

برنامه «عصر وحدت» در بخش  «تحلیل دشمن مشترک» با حضور کارشناس سیاسی، به موضوع توهین به قرآن و پیامبر اکرم (ص) توسط نشریه «شارلی ابدو» می‌پردازد  و در قالب گزارش مردمی، واکنش مسلمانان کشورهای دیگر مانند سوریه، ترکیه، امریکا، لبنان، یمن، عربستان سعودی را در این زمینه پخش می‌کند. 

همچنین معرفی شهدا و جانبازان اهل تسنن و بررسی  نقش علمای شیعه و سنی در جلوگیری از تفرقه و ابعاد انسجام وحدت و توطئه دشمنان برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان به عنوان یکی از اهداف اصلی برنامه «عصر وحدت» مطرح است. 

برادری و همدلی شیعیان و اهل سنت، معرفی الگوهای افراد شاخص در حوزه تقریب و وحدت شیعه و سنی، بیان نقاط اشتراک در آداب و رسوم اهل سنت و شیعه از محورهای محتوایی برنامه « عصر وحدت » است که در بخش‌های عالمان شیعه و سنی، روایت خدمت در استان‌های حادثه‌دیده سنی‌نشین، شرح حدیث تقریب، تحلیل دشمن مشترک، سیره بزرگان تقریب، خاطرات دفاع مقدس، معرفی کتاب و تجارب تقریبی به آن توجه می‌شود. 

برنامه « عصر وحدت» از ساعت ۱۸ روی موج‌اف ام ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز قابل دریافت است. 

انتهای پیام