• جمعه / ۹ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99080905319
  • خبرنگار : 50178

استاندار لرستان:

تأمین آب شرب از موارد مهم در بحران‌هاست

تأمین آب شرب از موارد مهم در بحران‌هاست

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: در بحران‌ها و تهدیدات انسانی و غیر انسانی، پیش‌بینی تأمین آب شرب در سریع‌ترین زمان از اقدامات مهمی است که باید درنظر گرفته شود.

سید موسی خادمی، هشتم آبان ماه در چهارمین روز از هفته پدافند غیرعامل در مراسم رونمایی از تجهیزات و وسایل مرتبط با هفته پدافند غیرعامل و افتتاح مخزن پیش‌ساخته شرکت آب و فاضلاب استان، اظهار کرد: تأمین آب شرب از موارد مهم در بحران‌هاست، فعالیت‌های اثربخشی برای جایگزینی و تأمین تجهیزات مربوط به آب شرب در شرایط بحران، توسط شرکت آب و فاضلاب استان انجام شده است.

وی ادامه داد: راه‌اندازی خط تولید آب معدنی، خرید خودروهای حمل آب با ظرفیت متوسط و تهیه ژنراتورهای برق اضطراری از اقدامات مهمی است که در شرایط بحرانی، زمینه تهیه آب شرب را در استان فراهم می‌آورد.

خادمی تصریح کرد: این تجهیزات و امکانات از محل اعتبارات سیل ۹۸ خریداری و در اختیار استان قرار گرفته است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: سیل ۹۸ اگرچه خسارات زیادی برای لرستان به بار آورد، اما با بهره‌گیری از اعتبارات اختصاص‌یافته از این طریق، امتیازات خوبی وارد استان شد و پیامد آن خرید تجهیزات جدید و نوسازی امکانات بود.

وی بهره‌برداری از مخزن آب شرب ۲۲۰۰ متر مکعبی را از دیگر اقدامات قابل توجه انجام‌شده عنوان کرد و گفت: این مخزن با بهره‌گیری از جدیدترین روش‌ها به صورت پیش‌ساخته طراحی و احداث شده است.

خادمی افزود: با احداث این مخزن تأمین آب پایدار انجام و از ایجاد نوسانات در آب شرب جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام