• شنبه / ۱۰ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۲
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 99081006042
  • خبرنگار : 71573

تمدید پویش «نامه‌نگاری‌ به نویسندگان محبوب کودکان و نوجوانان»

تمدید پویش «نامه‌نگاری‌ به نویسندگان محبوب کودکان و نوجوانان»

پویش ملی «کتابخوانی و نامه‌نگاری‌ به نویسندگان محبوب کودکان و نوجوانان» تا ۲۵ آبان‌ماه تمدید شد.

 به گزارش ایسنا، دبیرخانه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب با اعلام این خبر عنوان کرده است: فراخوان این رویداد نیمه‌ مهرماه سال جاری همزمان با هفته ملی کودک منتشر شده است و با توجه به استقبال نوجوان‌ها و تسهیل‌گران فعال در جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی و درخواست آن‌ها مهلت شرکت در رقابت تمدید شد. کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به مشارکت در این پویش می‌توانند نامه‌های‌شان به نویسندگان محبوب‌شان را در  سایت شبکه ترویج کتاب‌خوانی ایران به نشانی اینترنتی  bookpromotion.ir بارگذاری کنند.

بر اساس این گزارش، همه نامه‌ها پس از دسته‌بندی برای نویسندگان یا مترجمان و پدیدآورندگان کتاب و... ارسال شده و به تدریج در پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه ترویج کتاب‌خوانی معرفی خواهند شد. در پایان پویش نیز به شماری از برگزیدگان با بیشترین امتیاز جوایزی اهدا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، هدف از این پویش، استفاده از فراغت به‌وجودآمده در خانه‌ها، همچنین استفاده از امکانات موجود در فضاهای مجازی در جهت ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و  نوجوانان به گفت‌وگو درباره کتاب‌ است. از دیگر اهداف این رویداد ارتباط بیشتر میان کودکان و نوجوانان و نویسندگان است. در این پویش کودکان و نوجوانان  به نویسندگانی مورد علاقه‌شان نامه می‌نویسند. شرکت در این پویش منحصر به اعضای جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک نیست و همه کودکان و نوجوانان ساکن در شهرها و روستاها می‌توانند در آن شرکت کنند.

بر اساس فراخوان، در توضیح نحوه مشارکت کودکان برای حضور در این پویش چنین پیشنهاد شده است که مشارکت‌کنندگان علاقه‌مند به پویش پس از مطالعه کتاب یا کتاب‌های نویسنده مورد علاقه‌شان و نگارش نامه‌ای به آن نویسنده، تصویری از آن نامه را در شبکه‌های اجتماعی نشر می‌دهند و  در وبگاه پویش به نشانی  bookpromotion.ir/letter علاوه بر بارگذاری نامه، ضرورت دارد فرم شرکت در پویش را هم پر کنند.

بر اساس فراخوان، کودکان و نوجوانان می‌توانند به هر یک از نویسندگان مورد علاقه‌شان نامه بنویسند؛ علاوه بر نویسنده کودکان و نوجوان‌ها می‌توانند با مترجم، ناشر، تصویرگر، کتاب‌فروشی‌ که اثر را از او خریده‌اند یا حتی کتابخانه‌ای که کتاب را امانت گرفته‌اند هم نامه‌نگاری کنند.

در پایان پویش، نامه‌ها توسط هیئت داوران خوانده و ارزیابی می‌شود و به نامه‌های برگزیده جوایزی تعلق خواهد گرفت. برای داوری نامه‌ها شاخص‌هایی همچون خلاقیت، اصالت و رعایت اصول نگارش در نظر گرفته شده است که با نظر جمعی از نویسندگان و پدیدآورندگان کتاب کودک و نوجوان انجام خواهد شد. منتخب نامه‌های برگزیده پویش همراه با پاسخ‌های دریافتی به آن نامه‌ها در کتابی تدوین و منتشر خواهد شد.

انتهای پیام