• شنبه / ۱۰ آبان ۱۳۹۹ / ۲۳:۲۱
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99081006474
  • خبرنگار : 50176

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

شناسایی ۱۶ تبعه خارجی غیرمجاز در لرستان

شناسایی ۱۶ تبعه خارجی غیرمجاز در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از شناسایی و اخراج ۱۶ تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در استان خبر داد.

علی آشتاب ۱۰ آبان وجود اتباع خارجی غیرمجاز را دارای آسیب‌های جدی برای جامعه و استان عنوان کرد و افزود: با توجه به مشکل اشتغال جوانان استان، وجود اتباع خارجی بدون مجوز و اشتغال این افراد در واحدهای اقتصادی ‌علاوه‌ بر ایجاد تبعات سوء فراوان، مشکلات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی باعث اتلاف نیروی کار داخلی می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصت‌های شغلی توسط اتباع بیگانه غیرمجاز در استان، اظهار کرد: در هفت‌ماهه سال جاری بیش از ۴۸۹ مورد بازرسی در این خصوص توسط بازرسان کار استان و ۶۰ مورد گشت مشترک با نیروی انتظامی انجام گرفت که منجر به شناسایی بیش از ۱۶ تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در استان گردیده که با همکاری نیروهای انتظامی از کشور اخراج شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به معضل بیکاری در استان و اهمیت استفاده از جوانان استان از فرصت‌های شغلی، شناسایی و اخراج اتباع بیگانه غیرمجاز از محیط‌های کاری استان در دستور کار قرار دارد.

آشتاب تأکید کرد: به‌موجب ماده ۱۸۱ قانون کار، به‌کارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز کار در هر شغلی جرم محسوب می‌شود که در همین راستا در هفت‌ماهه سال ۹۹ بیش از دو کارفرما که اتباع خارجی غیرمجاز را به‌کارگیری کرده‌اند شناسایی و ضمن ابلاغ برگ جریمه، به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به جایگزینی نیروهای بومی به‌جای اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان تصریح کرد: در مجموع ۱۰ نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به قوانین به‌کارگیری اتباع بیگانه بیان کرد: واحدهای کشاورزی، صنعتی و خدماتی که اتباع بیگانه غیرمجاز به کار می‌گیرند به استناد بند (ج) ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ضمن معرفی به مراجع قضایی روزانه مبلغ ۱۵۴ هزار تومان جریمه خواهند شد.

انتهای پیام