• یکشنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۹
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 99081811354
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد

اجرای برنامه 10 ساله برای حل معضل حاشیه نشینی در آذربایجان شرقی

اجرای برنامه 10 ساله برای حل معضل حاشیه نشینی در آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با اشاره به شناسایی ۹ شهرستان هدف حاشیه‌نشینی در استان، گفت: شهرستان‌های تبریز، مراغه، اهر، مرند، بناب و سراب از جمله این مناطق هستند که اجرای برنامه‌ای ۱۰ ساله برای ساماندهی این معضل در آن‌ها اندیشیده شده است.

ابوالقاسم سلطانی در جمع خبرنگاران، به موانع پیش روی ساماندهی مناطق حاشیه‌نشینی نیز اشاره کرد و افزود: یکی از این موارد اجرای طرح تفصیلی بوده و در کنار آن موضوع جابه‌جایی و مشکل تصرف زمین‌های ملی در بافت‌های حاشیه‌نشینی مطرح است.

وی ادامه داد: حتی اگر امکان جابه‌جایی ساکنان این مناطق فراهم شود، با مشکل تصرف زمین در بافت‌های حاشیه‌نشینی روبه رو هستیم و عموما افرادی که در این مناطق ساکن هستند سند و مدرکی دال بر مالکیت زمین ندارند و همین امر احیای این بافت‌ها را با پیچیدگی‌های خاص حقوقی نیز روبه رو می‌کند.

 وی اضافه کرد: با وجود تمام این موانع، فراخوان جابه‌جایی ۴۸ هکتار از مناطق بافت حاشیه‌نشینی تبریز را به شهرک جوانان اعلام کرده‌ایم و علاوه بر آن در جاسازی در منطقه اسدگولی و ساخت دو هزار واحد در طلائیه را در دستور کار قرار داده‌ایم.

انتهای پیام