• چهارشنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۰
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99092619984
  • خبرنگار : 50046

حمایت بورسیه‌ای کمیته امداد خراسان شمالی از دانش آموزان کنکوری نیازمند

حمایت بورسیه‌ای کمیته امداد خراسان شمالی از دانش آموزان کنکوری نیازمند

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به حمایت‌های تحصیلی این نهاد از دانش آموزان محروم گفت: تمامی دانش آموزان پشت کنکور این نهاد بورسیه تحصیلی قلم چی شدند.

مجید الهی راد در دیدار با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان شماره دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد این استان را ۱۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: علاوه بر این پنج هزار و ۶۷۰ نفر از ایتام و محسنین نیز تحت حمایت هستند که سالیانه از خدمات فرهنگی و تحصیلی این نهاد بهره‌مندمی شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی، وی بابیان اینکه امسال بیش از ۱۳ هزار بسته لوازم‌التحریر بین این دانش آموزان توزیع‌شده است، افزود: برای این فرزندان در حوزه تعلیم و تربیت نیز کمک‌هزینه تحصیلی پرداخت می‌شود.

الهی راد با اشاره به اینکه هشت نفر از دانش آموزان این نهاد طی امسال حائز رتبه زیر هزار در کنکور سراسری شدند تصریح کرد: امسال تمامی دانش آموزان پشت‌کنکوری در آزمون‌های قلم چی ثبت‌نام‌شده‌اند تا زمینه شکوفایی استعدادهای آن‌ها فراهم شود و همچنین مقاطع پایین‌تر نیز در برنامه‌های کانون قلم چی در حال بورسیه شدن هستند.

وی به دغدغه‌های کمیته امداد در فراهم‌سازی زمینه آموزش مجازی و ابزارهای آن اشاره و اظهار کرد: در این بخش هم‌اکنون تبلت هایی متناسب با شرایط دانش آموزی در جهت کاهش آسیب های احتمالی پیش بینی و در حال توزیع است.

الهی راد یاد آور شد: این تبلت ها با مشارکت خیران و هم‌افزایی کمیته امداد کشور هفتگی به استان ارسال و بین دانش آموزان توزیع می‌شود.

وی همچنین از مرکز نیکوکاری شهدای دانش‌آموز مستقر در کمیته امداد به‌عنوان فرصتی در کمک‌رسانی به دانش آموزان نیازمند نام برد و گفت: این مرکز زمینه هدایت کمک‌های اولیا و مربیان و مجموعه فرهنگی آموزش‌وپرورش را فراهم می‌کند.

وی به اجرای پویش ایران مهربان در حمایت از ایتام و محسنین اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون حدود ۱۵ هزار همکار فرهنگی که مشغول امر تعلیم و تربیت هستند که در صورت تمایل می‌توانند حامی ایتام این نهاد با سرانه ۲۰ هزار تومان شوند.

انتهای پیام