• چهارشنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۶
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99092620317
  • خبرنگار : 50240

گرمخانه همدان شبانه‌روزی شد

گرمخانه همدان شبانه‌روزی شد

ایسنا/همدان مدیر خدمات شهری شهرداری همدان از ارائه خدمات شبانه‌روزی گرمخانه شهرداری همدان به افراد بی سرپناه و کارتن خواب خبر داد و گفت: به علت برودت هوا فعالیت گرمخانه ۲۴ ساعته شده است.

مرتضی رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: تا پیش از سرد شدن هوا حضور شهروندان کارتن خواب و بی‌سرپناه در گرمخانه شهرداری تنها محدود به ساعات شب بود که به درخواست شهردار همدان، افراد حاضر در این مرکز که اشتغال دارند صبح‌ها از این مرکز خارج و شب‌ها مجدداً برای اسکان مراجعه می‌کنند و افرادی که اشتغال ندارند نیز می‌توانند روزها در این مرکز بمانند.

وی با بیان اینکه افراد متقاضی برای حضور در گرمخانه می‌توانند بدون هیچ محدودیتی به این مرکز مراجعه کنند، افزود: امکان استحمام و شستشوی البسه، جای خواب مناسب، توزیع غذا در سه وعده، توزیع مواد شوینده و بهداشتی برای مصرف کارتن خواب‌ها، ضدعفونی مرکز و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی به این افراد در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از جمله خدماتی است که در گرمخانه شهرداری همدان  ارائه می‌شود.

رضایی با بیان اینکه شب گذشته ۷۰ نفر در گرمخانه حضور داشتند، اضافه کرد: این تعداد در فصل زمستان به ۹۰ نفر هم می‌رسد و در حال حاضر گشت ویژه شناسایی کارتن خواب‌ها در سطح شهر فعال است.

وی ادامه داد: شهروندان همدانی می‌توانند در صورت مشاهده افراد کارتن‌خواب، از طریق تماس با مرکز ١٣٧ موضوع را اعلام کنند تا این افراد توسط نیروهای گشت شهرداری به گرمخانه منتقل شوند همچنین برای هدایت این افراد می‌توانند آن‌ها را به گرمخانه به آدرس آرامگاه باباطاهر ابتدای کوچه قصابان پشت آتش‌نشانی هدایت کنند.

مدیر خدمات شهری شهرداری همدان در پایان مطرح کرد: متولیان گرمخانه درباره اسناد هویتی، اشتغال و بازگشت به خانواده افراد مذکور با ثبت احوال، امور اجتماعی استانداری، سازمان فنی و حرفه‌ای و سازمان بهزیستی همکاری لازم را دارند.

انتهای پیام