• شنبه / ۶ دی ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۶
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99100603721
  • خبرنگار : 50028

۷۵۹ واحد پلاسما از بهبودیافتگان کرونا در خراسان جنوبی دریافت شد

۷۵۹ واحد پلاسما از بهبودیافتگان کرونا در خراسان جنوبی دریافت شد

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۷۵۹ واحد پلاسما از بیماران بهبودیافته کرونا اخذ شده است.

ابراهیم میری مقدم، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تا تاریخ ۲۰ آذر ۷۵۹ واحد پلاسما از بیماران بهبودیافته استان گرفتیم که ۶۰۹ واحد به روش پلاسمافرزیس و ۱۵۰ واحد به روش پلاسمای ریکاور بوده است.

وی با بیان اینکه پلاسمای مورد نیاز واحدهای درمانی را تامین می‌کنیم، افزود: ۶۶۶ واحد پلاسما در واحدهای درمانی استان مصرف شده است.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی با اشاره به شرایط اهدای پلاسما، تصریح کرد: بیشتر به دنبال افرادی هستیم که مدارکی دال بر ابتلا داشته و از نظر سن و بیماری‌های زمینه‌ای عاری باشند.

میری مقدم ادامه داد: افراد بهبود یافته ۱۸ تا ۶۰ سال که ۲۸ روز از بیماری کرونای آن‌ها گذشته است، می‌توانند به شکرانه سلامت برای اهدای پلاسما به پایگاه انتقال خون قائم، در میدان جانبازان شهرستان بیرجند مراجعه کنند تا افراد نیازمند از این نعمت محروم نباشند.

وی بیان کرد: افراد می‌توانند در طی یک سال ۴۸ بار اهدای پلاسما داشته باشند، تصریح کرد: افراد زیر ۶۰ سال و افرادی که شریط اهدای خون را داشته باشند می‌توانند پلاسما اهدا کنند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بانوانی که سابقه زایمان داشته باشند ممکن است که پلاسمای آن‌ها برای استفاده بیماران مبتلا به کرونا عوارض داشته باشد، اما پلاسمای این بانوان برای تولید دارو می‌تواند مناسب باشد.

میری مقدم یادآور شد: با توجه به آغاز فصل زمستان و احتمال افزایش آمار مبتلایان از بهبودیافتگان کرونا درخواست داریم برای اهدای پلاسما مراجعه کنند.

انتهای پیام