• شنبه / ۲۷ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۲
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99102720178
  • خبرنگار : 50189

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد

مردم از تست تشخیصی کرونا واهمه نداشته باشند/ افزایش بیماران سرپایی

مردم از تست تشخیصی کرونا واهمه نداشته باشند/ افزایش بیماران سرپایی

ایسنا/کرمان رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان برلزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: مردم مقداری در برابر انجام تست PCR مقاومت می‌کنند و این درحالی است که در اوایل این مقاومت وجود نداشت. شناسایی زودهنگام در شکستن زنجیره انتقال بسیار موثر است ضمن آنکه مردم باید به سوالات کارشناسان ما صادقانه جواب دهند.

دکتر"حمیدرضا رشیدی نژاد" ظهر امروز 27 دی‌ماه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: متوسط تعداد بستری ها و فوتی‌های روزانه و هفتگی در حال کاهش است اما تعداد تست‌های آزمایشگاهی در حال افزایش و این زنگ خطری است.

وی با اشاره به آمار ابتلا به کرونا در استان کرمان اظهار کرد: دو هفته قبل متوسط تست‌های مثبت در بیماران سرپایی در سطح استان، هفت درصد بوده اما متاسفانه امروز صبح گزارش مثبت شدن تست کووید 19 بیماران سرپایی به 12 درصد رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: مردم باید همکاری لازم در انجام تست داشته باشند و از این موضوع واهمه نداشته باشند. اکنون رهگیری افرادی که در تماس نزدیک یا مراقبت در منزل از بیماران کرونایی دارند و همچنین افراد در مکان‌های پرخطر در قالب طرح شهید سلیمانی در حال انجام است.

وی برلزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: مردم مقداری در برابر انجام تست PCR مقاومت می‌کنند و این درحالی است که در اوایل این مقاومت وجود نداشت. شناسایی زودهنگام در شکستن زنجیره انتقال بسیار موثر است ضمن آنکه مردم باید به سوالات کارشناسان ما صادقانه جواب دهند.

رشیدی نژاد بیان کرد: همه افرادی که تماس نزدیک با بیمار کرونایی دارند، باید حتما تست تشحیصی کرونایی بدهند و فرقی نمی کند که فرد علامت‌دار یا بی‌علامت باشد.

انتهای پیام