• دوشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۹ / ۰۷:۱۸
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99102920804
  • خبرنگار : 50029

مدیرکل ارتباطات استان خبر داد

توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات در ۱۴ روستای فارس

توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات در ۱۴ روستای فارس

ایسنا/فارس مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس از توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات و راه‌اندازی اینترنت پرسرعت در ۱۴ روستای دیگر استان واقع در پنج شهرستان فارس با جمعیت ۱۵ هزار نفر خبر داد.

مهرداد سهرابی با اعلام این خبر گفت: در یک هفته گذشته، چهار هزار و ۵۳۹ خانوار روستایی در شهرستانهای شیراز، مرودشت، کازرون، داراب و اقلید با جمعیت ۱۵ هزار نفر به شبکه ملی اطلاعات و شبکه پهن باند ارتباطی سیار متصل شده‌اند.

وی تعداد روستاهای برخوردار شده از اینترنت پرسرعت در این شهرستانها را ۱۴ روستا برشمرد و تصریح کرد: روستای کافتر از توابع شهرستان اقلید و روستای گاوکشک از توابع شهرستان کازرون با جمعیت دو هزار نفر در قالب ۶۱۲ خانوار از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت متبوع (USO)  به شبکه پهن باند سیار اپراتور اول مجهز شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل ارتباطات فارس، سهرابی افزود: روستاهای راهنویه، عباس آباد، قیاس آباد، گل مکان باصری و گل مکان قشلاق از توابع شهرستان مرودشت، روستاهای عبدویی، کلانی و گرگنا از توابع شهرستان کازرون، روستاهای اعراب قنبری، چک گلابی و مادوان از توابع شهرستان داراب و روستای ظفرآباد از توابع شهرستان شیراز با جمعیت ۱۳ هزار نفر در قالب سه هزار و ۹۲۷ خانوار توسط همراه اول به شبکه پهن باند ارتباطی سیار متصل شده‌اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با تاکید بر اینکه ارتباطات و بویژه اینترنت فرصت‌های گسترده و زندگی بهتری را برای مردم و مخصوصا جوانان در مناطق روستایی و دورافتاده فراهم می‌کند، ادامه داد: در سالهای گذشته شاهد این بودیم که بسیاری از روستاها از جمله در استان فارس با افزایش شکاف دیجیتالی بین مناطق روستایی و شهری با کاهش جمعیت مواجه شده‌اند و حتی بعضی از روستاها خالی از سکنه شده‌اند.

سهرابی افزود: در دولت تدبیر و امید و بویژه در دولت دوازدهم، با اهتمام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعیین اولویت وزارت متبوع برای رشد شاخص‌های ارتباطی مناطق محروم و دورافتاده، توسعه ارتباطات در مناطق روستایی و  کمتر برخوردار شتاب و رشد قابل توجهی یافت و با دیجیتالی شدن این مناطق نه تنها شاهد هستیم روند مهاجرت از روستاهای متصل شده به شبکه پهن باند ارتباطی متوقف شده است حتی روند معکوس به خود گرفته است و با در دسترس قرار گرفتن فرصت‌های جدید، مردم در حال بازگشت به روستاهای خود هستند.

او با بیان اینکه در یکماه گذشته به طور میانگین هر هفته، افزون بر ۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است، خاطرنشان کرد: مجموعه ارتباطات استان در تلاش است که به تدریج با تأمین منابع و در تعامل نزدیک با سایر دستگاههای استانی، در آینده نزدیک صد در صد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان را به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پهن باند متصل کند.

انتهای پیام