• سه‌شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۲
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99103021977
  • خبرنگار : 71638

پیروزی علیرضا فیروزجا در شب توقف کارلسن

پیروزی علیرضا فیروزجا در شب توقف کارلسن

علیرضا فیروزجا در مقابل نایب قهرمان اسبق اروپا به پیروزی ارزشمند دست یافت.

به گزارش ایسنا، شب گذشته علیرضا فیروزجا نابغه جوان شطرنج جهان در دور سوم مسابقات تاتا استیل به مصاف شطرج بازی از اسپانیا رفت. علیرضا با مهره سفید توانست قهرمان حال حاضر اسپانیا و نایب قهرمان اسبق اروپا را با یک بازی زیبا شکست دهد. 

حریف اسپانیایی فیروزجا در حالی پا به دور سوم این رقابت ها گذاشته بود که او در دور دوم این رقابتها از مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان تساوی گرفته بود. این حریف اسپانیایی که علاقه ی زیادی به دفاع کردن داشت نتوانست علیرضا را متوقف کند.

در دیگر دیدار های مهم دور سوم، آرین طاری با مهره سیاه به مصاف کارلسن غول شطرنج جهان رفت و توانست از نفر اول شطرنج جهان یک تساوی ارزشمند بگیرد.

با این نتایج تا پایان دور سوم علیرضا فیروزجا با ۱.۵ امتیاز و پوئن شکنی در رده نهم قرار دارد.  علیرضا فیروزجا در دور چهارم این رقابت ها به مصاف آرین طاری خواهد رفت. 

به گزارش ایسنا، باتوجه به شیوع کرونا بیشتر رقابت‌های حضوری شطرنج لغو و به زمان دیگری موکول شد که در این دوران شطرنج بازان برای حفظ آمادگی خود در رقابت‌های آنلاین شرکت کردند. البته در بعضی از کشور ها هم به دلیل آمار کم کرونا، رقابتهای شطرنج به صورت حضوری پیگیری شد. 

در جدیدترین مسابقات  ۱۴ شطرنج باز برتر جهان در سوپرتورنمت تاتا استیل با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این مسابقات به صورت حضوری در شهر ویک‌آن‌زی هلند کار خود را آغاز کرده است.

در این مسابقات چهره‌های برتر شطرنج جهان دست به مهره شدند. مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج حهان، فابیو کاروانا، آنیش گیری، ماکسیم واشیه لاگرا، یان کریشتف دودا، آرین طاری و علیرضا فیروزجا دو نابغه جوان ایرانی شطرنج در این رقابت‌ها حضور دارند.

انتهای پیام