• سه‌شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۵
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 99103022089
  • خبرنگار : 71461

فاطمیه امسال ۴٠٠ هزار نفر با «تکیه» هیأت رفتند

فاطمیه امسال ۴٠٠ هزار نفر با «تکیه» هیأت رفتند

مدیر محصول سامانه تکیه وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی گفت:سامانه تکیه در فاطمیه امسال باتوجه به شرایط خاص کرونایی کشور، امکانات و ظرفیت‌های بسیاری را برای هیأت‌ها و مردم فراهم کرد تا بتوانند از بستر پخش زنده در فضای مجازی برای روشن نگه داشتن چراغ عزاداری فاطمیه استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، علی معصومی- مدیر محصول سامانه تکیه وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی- با اشاره به اینکه ۴۲۰ هیأت هم‌اکنون برای پخش زنده کاربر تکیه هستند، تصریح کرد: از سخنرانان و مداحان سرشناسی که جلسات آن‌ها در فاطمیه از تکیه پخش شد می‌توان به حجت‌الاسلام انصاریان، محمدرضاطاهری، محمدحسین پویانفر، حنیف طاهری، مهدی رسولی، امیر کرمانشاهی، مهدی سلحشور، سیدمهدی میرداماد و ... اشاره کرد.

اینترنت برای مردم در تکیه رایگان است

وی با اشاره به اینکه سامانه تکیه مرجع رسمی پخش زنده هیأت‌های کشور است که با ایجاد بستر آنلاین، این امکان را به آن‌ها می‌دهد تا در سراسر کشور جلسات خود را پخش زنده کنند، گفت: مردم نیز در این سامانه بدون محدودیت به تمام مراسم‌ها دسترسی دارند و با انتخاب شهر و مداح به صورت زنده، مداحی‌ها و مراسم‌ها را تماشا می‌کنند. سازمان تبلیغات اسلامی با همراهی وزارت ارتباطات و مشارکت اپراتورها، در مسیر رفع مشکلات مالی و همچنین دسترسی آسان و بدون مشکل، هزینه ترافیک و همچنین هزینه دسترسی به سامانه تکیه را رایگان کرده است.

 بازدید ۴۰۰ هزار مخاطبان از پخش زنده تکیه در فاطمیه

معصومی با بیان اینکه در ایام فاطمیه اول و دوم که هیأت‌های مذهبی جلسات عزاداری را برای شهادت حضرت زهرا(س) برپا کردند، تکیه نیز به یاری آنان آمد، گفت: در یک بازه زمانی ۱۰ روزه در فاطمیه اول و دوم، هیأت‌ها جلسات خود را از بستر تکیه برروی اینستاگرام، آپارات، هیأت آنلاین، سایت هیأت، یوتیوب، روبیکا، تلگرام و سروش پلاس پخش زنده کردند که تنها در شبکه اجتماعی اینستاگرام، آمار ۴۰۰ هزار بازدید کننده به ثبت رسید.

مدیر محصول سامانه تکیه اضافه کرد: از بستر این سامانه، ۵۰۶ ساعت پخش زنده هیأت‌ها در این ایام صورت گرفت.

نحوه ثبت نام هیأت‌ها در تکیه

معصومی در پایان با اشاره به نحوه ثبت‌نام هیأت‌ها در سامانه تکیه، گفت: هیأت‌های سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سامانه تکیه (tekye.net) و ارائه اطلاعات هیأت و مدیر مربوطه، درخواست خود را ثبت کنند تا ظرف مدت کوتاهی دسترسی کاربری به منظور پخش زنده مراسم مذهبی از طریق پیامک، برای آنها ارسال شود.

انتهای پیام