• سه‌شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99103022367
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان خبر داد

افزایش ۱۵ درصدی دستگیری خرده فروشان مواد مخدر در اردستان

افزایش ۱۵ درصدی دستگیری خرده فروشان مواد مخدر در اردستان

ایسنا/اصفهان فرمانده انتظامی شهرستان اردستان گفت: با تلاش پلیس، دستگیری خرده فروشان مواد مخدر ۱۵ درصد در اردستان افزایش پیدا کرده است.

غلامرضا هاشمی زاده، امروز (دوشنبه-۳۰ دی ماه) در حاشیه کارگروه مبارزه با مواد مخدر شهرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از معضلات شهرستان، معتادان و خرده‌فروشان مواد مخدر است که با تلاش پلیس دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر در شهرستان ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: دستگیری معتادان در شهرستان حدود ۱۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته که این افراد به مراکز کمپ ترک اعتیاد شهرستان معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی شهرستان اردستان گفت: با توجه به هدف‌گذاری که پلیس اردستان داشته کشفیات مواد مخدر شهری ۳۰ درصد افزایش داشته است.

هاشمی زاده با بیان اینکه دستگیری معتادان و کشفیات مواد مخدر داخل شهری روند افزایشی داشته، گفت: بیشترین نوع مواد مخدری که از فروشندگان مواد مخدر در اردستان کشف و ضبط شده مواد صنعتی مانند هروئین و شیشه است.

وی در پاسخ به سؤال ایسنا مبنی بر اینکه چرا با توجه به برخوردهای پلیس با قاچاقچیان مواد مخدر، هنوز شاهد حضور خرده‌فروشان مواد و حتی معتادان در سطح شهر هستیم، گفت: پلیس به عنوان مجری قانون وظیفه دستگیری و تحویل معتادان به مراجع قضایی را دارد و اگر معتادی پس از دستگیری آزاد می‌شود، یک خلاء قانونی است که دست پلیس را برای برخورد جدی با خرده‌فروشان مواد مخدر بسته است.

فرمانده انتظامی شهرستان اردستان گفت: به طور مثال در بحث برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر و قانونی که برای این افراد در نظر گرفته شده، باید بازبینی دقیقی انجام شود. تا قبل از این محاکمه خرده فروشان و قاچاقچیان مواد مخدر در اختیار قاضی بود و حداقل شش ماه بازداشت موقت می‌شدند، ولی در حال حاضر آزادی این افراد آسان شده و این قانون کار پلیس را چند برابر کرده است.

انتهای پیام