• پنجشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۶
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99110201017
  • خبرنگار : 50029

مدیرعامل شرکت گاز فارس:

ضریب بهره‌مندی روستا از گاز در فارس به ۹۶ درصد می‌رسد

ضریب بهره‌مندی روستا از گاز در فارس به ۹۶ درصد می‌رسد

ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت گاز استان فارس اعلام کرد که با تکمیل طرح‌های در دست اجرا، ضریب بهره‌مندی روستائیان فارس از گاز که اکنون حدود ۹۰ درصد است، به ۹۶ درصد نزدیک می‌شود

غلامعباس حسینی ضریب بهره‌مندی از گاز در شهرهای فارس را ۹۸.۹ و ضریب بهره‌مندی جامعه روستایی را ۸۹.۱ اعلام و اضافه کرد: با بهره برداری از طرح‌های در دست اجرا به دو شهر و ۱۳۲ روستای استان، ضریب بهره‌مندی جامعه روستایی فارس به ۹۵.۹ درصد خواهد رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت گاز فارس، حسینی در جلسه بررسی وضعیت گازرسانی به صنایع، واحدهای تولیدی، شهرها و روستاهای فارس که با حضور مشاور وزیر نفت برگزار شد، به ارائه گزارش شاخص‌های عملکردی شرکت گاز فارس پرداخت.

او با اشاره به وجود  ۹ هزار  و۶۲۲ واحد صنعتی در فارس، تعداد صنایع گازدار شده استان را ۷ هزار و  ۸۷۸  واحد  برشمرد و افزود: هزار و ۱۲۹طرح های گازرسانی به صنایع فارس نیز در دست اقدام است. 

مدیرعامل شرکت گاز فارس در خصوص  وضعیت گازرسانی به مناطق ویژه اقتصادی و شهرک‌های صنعتی استان نیز گفت : از ۶۷ شهرک صنعتی فارس تعداد ۴۳ شهرک از گاز طبیعی بهره مند هستند  و طرح گازرسانی به ۷ شهرک صنعتی دیگر نیز در دست اجراست.

ایران، بستر سبز گازرسانی 

محمود آستانه، مشاور وزیر نفت انفت نیز در این جلسه گفت:با حمایت های مسئولان در وزارت نفت، به جز یکی دو استان، شبکه گازرسانی طبیعی در کل ایران گسترده شده است.

اوبا بیان این که با تلاش و همت متخصصان و صنعتگران شرکت ملی گاز ایران،  بزرگترین گام درخدمات‌رسانی به مردم، افزایش سطح رفاه اجتماعی، صرفه جویی در منابع طبیعی و حفظ محیط زیست در شرکت ملی گاز ایران برداشته شده است، افزود: اکنون اغلب مناطق شهری و روستایی کشور از نعمت گاز طبیعی با ضریب بالا  بهره‌مند هستند و در یکی دو استان باقی مانده نیز اقدامات لازم برای پوشش حداکثری گاز با قدرت در حال انجام است. 

آستانه به اقدامات موثر انجام گرفته در وزارت نفت به منظور تامین منابع مالی برای گازرسانی از اجرای بند (ق) تبصره ۲ قانون بودجه ۹۳  نیز اشاره و اضافه کرد: این اقدام خردمندانه باعث تسهیل درفرآیند تامین هزینه های گازرسانی و توسعه شبکه های تامین ،انتقال و اجرای خطوط گاز در کشور شده است.

انتهای پیام