• جمعه / ۳ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۸
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99110301632
  • خبرنگار : 71415

مرکل: شاهد فضای بیشتری برای توافق با بایدن هستم

مرکل: شاهد فضای بیشتری برای توافق با بایدن هستم

صدر اعظم آلمان گفت، فرصتهای بیشتری برای توافق با جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا نسبت به دولت قبلی میبیند اما همچنان معتقد است که آلمان و اروپا نمی توانند به اندازه گذشته روی کمک آمریکا اتکا کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه وی.او.ای، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در گفتگو با خبرنگاران در شهر برلین گفت، تنها با نگاه به دستورات اجرایی که بایدن روز چهارشنبه بعد از سوگند یاد کردن امضا کرد می تواند ببیند که "فضای گسترده تری برای توافق با بایدن وجود دارد".

او به تصمیم بایدن برای باقی ماندن در سازمان بهداشت جهانی، پیوستن مجدد به توافق آب و هوایی پاریس و دیدگاه های او در خصوص مهاجرت به عنوان حوزه هایی که در آنها آمریکا و آلمان می توانند با هم همکاری کنند استناد کرد. اما او اضافه کرد، کاملا از این موضوع آگاه است که نمی تواند انتظار یک توافق سیاسی کامل با رئیس جمهور جدید آمریکا بر سر هر چیزی را داشته باشد.

مرکل با دونالد ترامپ، رئیس جمهور قبلی آمریکا روابطی گسسته داشت، گفت در طول دوره ریاست جمهوری او پی برد که آلمان و اروپا نمی توانند خیلی به لحاظ دیپلماتیک و نظامی به آمریکا متکی باشند. او تاکید کرد که همچنان چنین احساسی دارد.

وی افزود: "اما خبر خوب این است که ما در آلمان آماده هستیم و اتحادیه اروپا هم آماده است. اما به طور کلی همکاری یک بار دیگر بر مبنای باور مشترک است."

انتهای پیام