• شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۷
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99110402054
  • خبرنگار : 71234

توصیه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به مردم درباره بازار بورس

توصیه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به مردم درباره بازار بورس

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که نگاه مردم به بورس بلند مدت باشد، گفت: مردم آرامش خود را حفظ کنند، شرایط بازار سرمایه در بلندمدت به نفع کشور و مردم خواهد بود.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت فعلی بازار بورس گفت: نگاه مردم به بورس بلندمدت باشد، وضعیت بازار سرمایه علی‌رغم تمامی اشکالاتی که در طول ایام اخیر از جمله عدم مدیریت صحیح، باز هم قابل بازگشت است. مردم در شرکت‌های بزرگ با PV کم سرمایه گذاری کنند و پرتفوی سرمایه گذاری به جای تک سهم تشکیل دهند.

وی ادامه داد: عملکرد بازار سرمایه در شرایط جنگ، قبل و بعد از تحریم نشان داده که به طور متوسط نرخ بلندمدت آن ۲.۵ تا ۳ برابر نرخ بازه بدون ریسک است لذا مردم در شرایط فعلی آرامش خود را حفظ کنند و بدانند شرایط بازار سرمایه در بلندمدت حتما به نفع کشور و مردم خواهد بود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات این کمیسیون برای بررسی وضعیت بازار بورس تصریح کرد: در جلسات برگزار شده محورهای مربوط به بخش‌های نظارتی بر بورس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. معتقدیم بخشی از شرایط فعلی بازار بورس به دلیل عدم نظارت و مدیریت‌های ضعیف بوده که باید اصلاح شود و اقدامات لازم در این باره صورت گیرد. دولت باید برای جبران بخشی از اشکالاتی که در عرضه‌هایی همچون دارا دوم و پالایشی‌ها داشته، ورود کند.

انتهای پیام