• یکشنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۲
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99110503047
  • منبع : دانشگاه صنعتی اصفهان

درخشش دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در مسابقات بین‌المللی فیزیک ٢٠٢٠

درخشش دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در مسابقات بین‌المللی فیزیک ٢٠٢٠

ایسنا/اصفهان تیم دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان در یازدهمین دوره مسابقات بین المللی فیزیک دانشگاهی سال ۲۰۲۰ موفق به کسب مقام دوم و برنده مدال نقره شد.

در این دوره از مسابقه که در تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۶ آبان ماه ۹۹) به صورت آنلاین و در کشور آمریکا برگزار شد، ۳۴۶ تیم از دانشگاه‌های سراسر دنیا به رقابت پرداختند. 

براساس اعلام نتایج این مسابقه که در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ منتشر شد، تیم دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور سینا اعتبار، نیما حامد و حانیه کریمی از دانشجویان مقطع کارشناسی به سرپرستی دکتر سروش شاکری عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک، به عنوان تنها تیم شرکت کننده از ایران در این دوره با سایر تیم ها از کشورهای مختلف دنیا به رقابت پرداخت.

عضو هیأت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان درباره شیوه‌ برگزاری این دسته از مسابقات، گفت: با طرح دو مسأله پژوهشی فیزیک در ساعت مشخصی از روز ۶ نوامبر تعیین و به مدت ۴۸ ساعت زمان داده شد که مقاله پژوهشی با تمام استانداردهای لازم بر روی یکی از مسائل انجام شود.

شاکری افزود: ارزیابی مسابقه اینگونه بود که ۲ درصد از کل شرکت کنندگان مدال طلا، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد مدال نقره، حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد مدال برنز و حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد صرفاً به عنوان درجه‌ گذراندن موفق مسابقه انتخاب شدند.

به گزارش ایسنا، دانشکده‌ فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به کسب اولین مدال نقره شد و رتبه دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان در جایگاه بالاتری نسبت به  دانشگاه‌هایی نظیر کالج سلطنتی لندن Imperial College London وUniversity College London و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا California State University, Fullerton، قرار گرفته است.

این مسابقه از سال ۲۰۱۰ تا کنون هر ساله در بین دانشجویان مقطع کارشناسی برگزار می‌شود.

انتهای پیام