• یکشنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۸
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99110503501
  • خبرنگار : 30450

آزادسازی ۲۲ زندانی جرائم غیرعمد در کهگیلویه و بویراحمد

آزادسازی ۲۲ زندانی جرائم غیرعمد در کهگیلویه و بویراحمد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد درآستانه سالروز دهه مبارکه فجر و با حضور مشاور رئیس سازمان زندان های کشور آئین آزادسازی ۲۲ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد همراه با محفل انس با قرآن کریم در زندان یاسوج برگزار شد.

"منصور بیژنی"، مدیرکل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با بیان اینکه یکی از اهداف مهم سازمان زندان ها پرداختن به امور تربیتی و پرورشی زندانیان است افزود: امروزه افتخار سازمان زندان ها این است که با نگاه تربیتی و ارائه برنامه های فرهنگی با تکیه بر آموزه های دینی و قرآنی برای بازاجتماعی شدن و بازگشت شایسته و خوب زندانیان به دامان جامعه گام بر می دارد.
وی تصریح کرد: در زندان های استان دهها خدمات رفاهی، قضایی، فرهنگی و تربیتی، بهداشتی و درمان ، آموزشی، اشتغال و حرفه آموزی و... در راستای تکریم زندانیان و حمایت از خانواده های آنان صورت می گیرد که صبغه و رنگ دینی و اسلامی به خود گرفته است.
مدیر کل زندان های کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: هر چند سازمان زندان ها در کنار مراقبت از زندانیان وظایف بازپروری و اصلاح مجرمان را بر عهده دارد ولی زندانیان نیز می بایست قدر این فرصت بدست آمده را دانسته و جهت اشتغال و مهارت آموزی همراه با توسل به خدا و پرداختن به امور دینی و اعتقادی زمینه ی بازگشت سالم به جامعه را فراهم نمایند.
بیژنی در ادامه با اشاره به اینکه تمام تلاش ما و مقامات قضایی مساعدت و کمک به زندانیان واجد الشرایط می باشد تاکید کرد: در همین راستا و با تلاش‌ها و پیگیری همکاران خود در ستاد دیه و همراهی مراجع قضایی و همچنین مساعدت شکات توانستیم در آستانه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تعداد ۲۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد را در آزاد کنیم.
وی بیان کرد: میزان بدهکاری این افراد یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان بوده که ۹۵۶ میلیون آن از منابع ستاد دیه، پرداخت و مابقی آن با گذشت و رضایت شاکیان تأمین شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد، جشن آزدسازی ۲۲ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد همحراه با محفل انس با قرآن مجید با حضورمشاور رئیس سازمان زندان های کشور، مدیر کل و مسؤلین زندان های استان و جمع کثیری از زندانیان در سالن اجتماعات زندان مرکزی برگزار شد.
انتهای پیام