• دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۳
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99110603639
  • منبع : نمایندگی کردستان

شهردار سنندج:

قطعه هنرمندان در آرامستان بهشت محمدی سنندج ساماندهی می شود

ایسنا/کردستان شهردار سنندج از ساماندهی قطعه هنرمندان در آرامستان بهشت محمدی خبر داد و گفت: تعیین بانک اطلاعاتی هنرمندان و همچنین تعامل و همکاری هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر در راستای ساماندهی قطعه هنرمندان بسیار حائز اهمیت است.

حشمت الله صیدی در جلسه ساماندهی قطعه هنرمندان در آرامستان بهشت محمدی اظهار کرد: هنرمندان در تمامی جوامع از جایگاه والایی برخوردار هستند و مردم هم همیشه قدردان زحمات و فعالیت های جامعه هنری بوده و هستند.

وی بیان کرد: تجلیل و تقدیر از جامعه هنرمندان و معرفی آثار آنها به تمامی اقشار در راستای شناخت بیشتر و بهتر از هنرمندان بسیار ضرروی و حائز اهمیت است.

شهردار سنندج گفت: استان کردستان همواره خاستگاه هنرمندان به نامی بوده که نام و آوازه آنها در عرصه بین المللی درخشیده است.

وی عنوان کرد: در تمامی دنیا از مزار هنرمندان و فرهیختگان به عنوان نماد و المان فرهنگی و همچنین به عنوان جاذبه گردشگری و توریستی، بهره می گیرند.

صیدی عنوان کرد: در سنوات گذشته قطعه ای در آرامستان بهشت محمدی تحت عنوان قطعه هنرمندان اختصاص داده شده بود؛ که این قطعه دارای برخی مشکلات است.

وی افزود: خوشبختانه یکی از اقدامات ارزنده که در این دوره صورت گرفت بحث تملک 32 هکتاری جهت توسعه آرامستان بهشت محمدی بود که با این اقدام امکان توسعه قطعه هنرمندان هم فراهم شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه تدفین هنرمندان در قطعه هنرمندان دارای ضوابط و چهارچوب خاصی است بنابراین تهیه بانک اطلاعاتی هنرمندان بسیار مهم و ضروری است.

شهرداری خاطرنشان کرد: وضعیت کالبدی و فضای قطعه هنرمندان هم مورد نقد جامعه هنری است که تلاش می کنیم با استفاده از نظرات هنرمندان نسبت به ساماندهی این قطعه اقدام نماییم.

در این جلسه هیئت امناء قطعه هنرمندان نظرات خود را در خصوص نحوه ساماندهی و همچنین برگزاری مراسم باشکوه تشییع و تدفین هنرمندان بیان کردند

انتهای پیام.