• دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۷
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99110603734
  • خبرنگار : 50029

رئیس سازمان صمت فارس خبر داد

کشف ۳۴ میلیارد ریال کالای احتکار شده در فارس

کشف ۳۴ میلیارد ریال کالای احتکار شده در فارس

ایسنا/فارس رئیس سازمان صمت فارس از کشف مقادیری کالای احتکار شده در این استان به ارزش بیش از ۳۴ میلیارد ریال با همکاری سپاه فجر فارس خبر داد.

حمیدرضا ایزدی دوشنبه ۶ بهمن  به خبرنگاران گفت: سازمان صمت با همکاری سپاه فجر استان فارس موفق به کشف انبارهایی شد که در آنها مقادیر قابل توجهی از کالاهای اساسی شامل اقلام خوراکی ضروری بوده است.

او ارزش کالاهی کشف شده از این انبارها را بالغ بر ۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ذکر و اضافه کرد: در این انبارها انواع روغن خوراکی و سرخ کردنی، انواع برنج،چای، رب گوجه فرنگی و ... است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس ادامه داد: در بازرسی‌های انجام شده از مراکز عمده و انبارها نیز چهار پرونده قاچاق کالاهای ضروری تشکیل شده که ارزش آن بیش از ۷۰۰ میلیون ریال است.

ایزدی با بیان اینکه کالاهای مرتبط با  این چهار پرونده شامل روغن زیتون، انواع نوشیدنی‌ها، قهوه و ... بوده است، گفت: تمام مراکز نگهداری کالا نظیر عمده فروشان و شرکت‌های پخش کالا باید در سامانه جامع انبارها ثبت نام کرده و مشخصات و میزان خرید و فروش خود را در این سامانه ثبت کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس یادآور شد: شهروندان می‌توانند هر گونه تخلفات اقتصادی از قبیل گرانفروشی، احتکار و قاچاق را با ستاد خبری این سازمان یا سامانه ۱۲۴ اطلاع رسانی کنند تا در سریع ترین زمان ممکن رسیدگی و با متخلفان برخورد قانونی شود.

انتهای پیام