• دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۵
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99110604292
  • خبرنگار : 50028

دادگاه بخش درح، اولین دادگاه تمام الکترونیک و بدون پرونده قضایی فیزیکی کشور

دادگاه بخش درح، اولین دادگاه تمام الکترونیک و بدون پرونده قضایی فیزیکی کشور

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: دادگاه عمومی بخش مرزی درح شهرستان سربیشه، اولین دادگاه تمام الکترونیک قضایی کشور است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، امروز دوشنبه ۶ بهمن در بازدید از این دادگاه گفت: دادگاه قضایی درح وجود اینکه هنوز مدت زیادی از تاسیس آن نگذشته است، اما در نوع خود جزو دادگاه‌های نمونه کشور به لحاظ دادرسی صددرصدی الکترونیک به پرونده‌های قضایی است و در این دادگاه هیچ پرونده فیزیکی وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه الکترونیکی کردن پرونده‌های قضایی از سیاست‌های قوه قضائیه است امیدواریم با ایجاد زیرساخت‌های بیشتر در خراسان جنوبی، این روند افزایش یابد و در سایر حوزه‌های قضایی استان نیز دادرسی الکترونیکی که همان دادرسی هوشمند است، اجرایی شود.

به گزارش ایسنا، وی کاهش بسیاری از هزینه‌ها، تسریع در روند رسیدگی و همچنین نظارت بیشتر بر پرونده‌ها را از مزایای دادرسی الکترونیک دانست.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی، در این بازدید ضمن حضور در شعب و گفت‌وگو با قضات و کارکنان از نزدیک در جریان رسیدگی قضائی به پرونده‌های مطروحه قرار گرفت و مسائل و مشکلات موجود را از نزدیک بررسی کرد.

وی با بیان برخی تذکرات در خصوص رفع ایرادات موجود و ارائه رهنمودهای لازم در راستای ارتقا کیفی و کمی خدمات قضائی، توفیقات روز افزون همراه با موفقیت در خدمت به مردم را برای قضات و کارکنان دادگستری شهرستان سربیشه و دادگاه عمومی بخش درح از درگاه الهی مسألت کرد.

در این بازدید پاسخگویی حضوری به مشکلات تعدادی از مراجعان انجام گرفت و دستور قضایی مقتضی صادر شد.

انتهای پیام