• سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۷
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 99110704532
  • خبرنگار : 71496

درخواست فلسطین برای تحریم‌ کشورهای واردکننده کالاهای تولیدی شهرک‌ نشینان

درخواست فلسطین برای تحریم‌ کشورهای واردکننده کالاهای تولیدی شهرک‌ نشینان

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین اعمال تحریم‌های بین‌المللی در حق واردکنندگان کالاهای تولیدی شهرک‌های رژیم صهیونیستی را از نهادهای بین‌المللی خواستار شد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عربی۲۱، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در رابطه با اقدام شرکت‌های اماراتی در واردات کالاهای تولیدی کارگاه‌های واقع در شهرک‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری اشغالی، از سازمان ملل، اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی خواست اقدامات لازم را علیه این شرکت‌ها که با شهرک‌ها تعامل دارند، در پیش بگیرند.

اشتیه در ادامه ضمن ابراز امیدواری درباره اینکه شرکت‌ها و کشورها خطر نقض قوانین بین‌المللی در این زمینه را درک کنند، اعلام کرد که از هرگونه عقب‌نشینی برخی طرف‌ها در زمینه تعامل با شهرک‌ها، مخالفت با اشغالگری و پایبندی به قوانین بین‌المللی استقبال می‌کند.

امارات خطی برای واردات کالاهای شهرک‌های صهیونیستی واقع در اراضی اشغالی سال ۱۹۶۷ گشوده است، مناطقی که بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تعامل با آنها خودداری کرده و آنها را جنایات جنگی قلمداد می‌کنند.

همچنین نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه عربستان که گفته بود "عادی‌سازی با اسرائیل در گروی برقراری صلح و تشکیل کشور فلسطین با پایتختی قدس شرقی مطابق با طرح صلح عربی است"، ابراز امیدواری کرد که طرف‌های عربی موضعگیری‌های خود را در برابر رژیم صهیونیستی مشخص کنند.

انتهای پیام