• چهارشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۰
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99110805748
  • خبرنگار : 50046

یک مسئول خبر داد:

نگرانی از خیز دوباره شیوع ویروس کرونا در خراسان شمالی

نگرانی از خیز دوباره شیوع ویروس کرونا در خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از نگرانی ها نسبت به خیز دوباره شیوع ویروس کرونا در این استان خبر داد.

دکتر سید احمد هاشمی در نشست خبری که هشتم بهمن ماه در محل دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، خبر از افزایش شیوع ویروس کرونا در استان داد و گفت: طی دو سه روز گذشته تعداد تست های مثبت در استان در حال افزایش است که این امر موجب نگرانی و دغدغه شده است.

وی افزود: زمانیکه تعداد تست های مثبت افزایش می یابد بعد از یک هفته بر تعداد بیماران سرپایی افزوده می شود، هفته بعد از آن تعداد بیماران بستری زیاد می شود که هفته بعدی آن با افزایش مرگ و میر مواجه می شویم.

هاشمی خاطرنشان کرد: طی هفته گذشته تعداد موارد مثبت تست های انجام شده کمتر از ۱۰ درصد بود اما اکنون این رقم طی هفته جاری به بیش از ۳۰ درصد رسیده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی تعداد انجام تست های رپید را افزایش داده تا موارد مثبت را سریع تر شناسایی کند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اما برداشتن محدودیت ها به معنای آن نیست که مردم به موضوع عادی نگاه کنند بلکه هنوز باید از برگزاری تجمعات خودداری شود و همچنان استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۱۶ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که طی شبانه روز گذشته ۲۶ نفر از این تعداد در بیمارستان ها بستری شده و یک نفر نیز فوت کرده است.

انتهای پیام