• پنجشنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۸
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: 99110906360
  • خبرنگار : 50336

کشف و توقیف دام سبک قاچاق در قم

کشف و توقیف دام سبک قاچاق در قم

ایسنا/قم مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قم از کشف و توقیف ۵۴۶ رأس دام سبک زنده قاچاق در قم خبر داد.

مهدی ریاضی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: مامورین کاشف در پی اطلاعات رسیده مبنی بر حمل غیرمجاز دام از استان قم به خارج از استان در حین کنترل خودروهای عبوری در محور مواصلاتی قم به اراک توسط ۴ دستگاه کامیون، تعداد ۵۴۶ رأس دام زنده (گوسفند) مشکوک به قاچاق را کشف کردند و سپس مراتب جهت سیر مراحل رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم ارسال شد.
وی افزود: با تشکیل پرونده، شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم با توجه به عدم رعایت ضوابط اختصاصی در خصوص حمل و جابجایی دام زنده؛ از طرفی اظهارات و اقاریر صریح متهمان مبنی بر مالکیت احشام مکشوفه و عجز از ارائه مدارک مثبته، اعم از مجوز حمل دام از سازمان دامپزشکی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، تخلف متهمان را محرز دانست.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قم اظهار کرد: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، پس از رسیدگی متهمان را علاوه بر ضبط کلیه احشام قاچاق مکشوفه به نفع دولت، به پرداخت مبلغ ۶ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس قانون کلیه احشام مکشوفه قاچاق توسط مرجع کاشف، به اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تحویل داده شد.
انتهای پیام