• شنبه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۲
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99111107742
  • خبرنگار : 50214

بیست و هشتمین محفل طنز «قندشکن» یزد برگزار می‌شود

بیست و هشتمین محفل طنز «قندشکن» یزد برگزار می‌شود

ایسنا/یزد مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین محفل «قندشکن»، گفت: طنزپردازان می‌توانند آثار خود را در موضوعات بومی و بین‌الملل به ترتیب در زمینه «آلودگی‌ها» و «بُت بزرگ» به دبیرخانه این محفل طنز ارسال کنند.

حجت الاسلام «مهدی پرنیان» با بیان این که محفل طنز «قندشکن» یکی از محافل فعال و اثرگذار در حوزه طنز کشور به شمار می‌رود، گفت: این محفل ادبی در دهه فجر ۱۳۹۵ با حضور «ناصر فیض» مدیر دفتر طنز حوزه هنری و جمعی از طنزپردازان و شاعران استان و کشور در حوزه هنری یزد آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اهداف و برنامه‌های این محفل و ظرفیت‌های خوب استان در زمینه‌های فرهنگی، هنری و ادبی، ادامه داد: «قندشکن» به دنبال ترویج طنز عفیف و سالم و همچنین پرورش استعدادهای ادبی و حمایت از طنزپردازان جوان، خلاق و پویاست.

وی خلق جاذبه‌های سالم و مفرح برای جوانان با استفاده از طنز به عنوان زیباترین قالب برای انتقال پیام‌، ایجاد فضای همدلی، نشاط و امید در جامعه با بهره‌گیری از این هنر و ترویج سبک زندگی اسلامی با زبان کنایه، طنز و شوخ‌ طبعی را از دیگر اهداف این محفل برشمرد.

مسئول دفتر طنز حوزه هنری با بیان این که این محفل قبل از شیوع کرونا به صورت ماهانه برگزار می‌شد، افزود: سعی کردیم در دوران کرونا نیز این برنامه تداوم داشته باشد و محفل بیست و هشتم، چهارمین محفل در دوران کرونا است که به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی ضمن تشکر از همراهی خوب و دلگرم کننده طنزپردازان استان و کشور و همچنین مردم و مسئولان از این محفل طنز، گفت: نکات نغز و لطیفی که در این محفل از زبان شاعران و طنزپردازان بیان می‌شود همگی در راستای اصلاح کاستی‌ها و ناراستی‌ها در جامعه است و هدف طنز هم جز این نیست.

وی با اشاره به بیست و هشتمین محفل طنز قندشکن بیان کرد: این برنامه در دو موضوع بومی و بین‌الملل برگزار می‌شود که آلودگی‌ها (هوا، محیط، ذهنی، بصری) از جمله مضامین بخش بومی و بُت بزرگ (افول آمریکا و رویدادهای جهانی) موضوعات بین‌الملل این محفل است.

پرنیان از شاعران و طنزپردازان استان و کشور و علاقه‌مندان دعوت کرد فیلم شعرخوانی یا نثرخوانی خود را در رابطه با موضوعات محفل بیست و هشتم از طریق رایانامه qandshekan@gmail.com یا شماره ۰۹۱۳۲۵۹۷۰۱۲ به دبیرخانه این محفل ارسال کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، بیست و هشتمین محفل طنز قندشکن به همت حوزه هنری استان و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد، سه‌شنبه ۱۴ بهمن از ساعت ۱۸ به صورت مجازی و از طریق صفحه Qandshekan به خانه‌ها می‌آید.

انتهای پیام