• یکشنبه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۰:۳۳
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99111108093
  • خبرنگار : 71468

علی مرادی: نادو در مورد نمونه های وزنه برداری شفاف سازی کند/ خوب شد ۴ سال پیش رای نیاوردیم 

علی مرادی: نادو در مورد نمونه های وزنه برداری شفاف سازی کند/ خوب شد ۴ سال پیش رای نیاوردیم 

رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ  شفاف برخورد کند و اگر واقعا نمونه های وزنه برداری را ارسال نکرده است بگوید تا ما تکلیف خود را بدانیم.

به گزارش ایسنا، علی مرادی  در مورد ابهام در ارسال نمونه های دوپینگ وزنه برداری  برای آزمایش و گلایه از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ بیان کرد: ستاد مبارزه با دوپینگ به ما می گوید ۳۰ نمونه وزنه برداری ارسال شده و پاسخ همه منفی بوده است اما احساس ما این است که ارسال نشده است. در این شرایط اگر خدایی نکرده مشکلی به وجود بیاید، چه کسی پاسخگو است. آقایان باید شفاف برخورد کنند و اگر من دارم اشتباه می کنم، بیایند مشخص کنند که واقعا نمونه ها را ارسال کرده اند.
 

او ادامه داد: اکنون با این شرایط ما داریم در مسیر تاریکی قدم می گذاریم. در اعزام هایی که داریم  ورزشکاران ما روی سکو هستند و قطعا از همه آنها تست دوپینگ گرفته می شود و اگر خدایی نکرده اتفاقی بیفتد چه کسی مقصر است. به ما گفته شده که  تست‌ها ارسال نشده  اند و وقتی ارسال نشده از کجا می دانند مثبت بوده است یا منفی. اگر تست ها را نفرستاده اند و مشکل مالی دارند واقعیت را بگویند تا من هم تکلیف خودم را بدانم. 


* کسی برای انتخابات فدراسیون جهانی اعلام آمادگی نکرد 

مرادی در پاسخ به این پرسش که فردی بوده برای حضور در انتخابات فدراسیون جهانی اعلام آمادگی کند اما اسم او را نفرستاده باشید، تصریح کرد: با وجود اینکه همه می دانستند، کسی به ما اعلام آمادگی نکرد و ما آمادگی ارسال اسامی را داشتیم. البته باید افراد استانداردهای لازم را داشته باشند. برای نمونه در کمیته فنی افراد باید داور درجه یک بین المللی باشند. بیرانوند خودش عضو کمیته تحقیقات و مربیان بود و از نظرات او در این سالها استفاده شد بنابراین دور از ذهن است، توانی که وجود دارد را در نظر نگیریم و بخواهیم  اسم جدیدی را ارسال کنیم. 

*IOC  برخورد تندی با وزنه برداری می‌کند

رییس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این پرسش که چهار سال پیش ایران موفق به کسب کرسی در بخش مدیریت فدراسیون جهانی نشد و اکنون رایزنی ها به گونه ای هست که در این دوره صاحب کرسی شویم، تاکید کرد: خیلی خوب شد که چهار سال پیش ما نتوانستیم در حوزه مدیریت حضور پیدا کنیم. الان جو بدی نسبت به این افراد وجود دارد و حتی اروپایی ها بیانیه ای را صادر کرده اند و به دست من رسیده و نسبت به خود محوری اعضای فعلی هیات اجرایی واکنش نشان دادند و خواهان استعفای اعضا شده اند. ما نیز رایزنی ها را انجام داده ایم.


او ادامه داد: وزنه برداری در  مرز حذف از المپیک قرار دارد و اگر به توصیه های IOC توجه نشود به نظرم از المپیک ۲۰۲۴ حذف می شود و این نهایت ظلم و خیانت است که این افراد دارند انجام می دهند. وزنه برداری  در المپیک قدمت دار است اما با کارهایی که دارند انجام می دهند آن را نابود می کنند. قوانین جدید ضد دوپینگ بر خلاف ادعاهای مطرح شده سفت و سخت نیست و اینکه کشورها بجای سه نمونه با چهار نمونه دوپینگ تعلیق می شوند نشان می دهد کسی که این تصمیم  را گرفته به نفع کشور خود این کار را کرده است. به نظرم وضعیت وزنه برداری در هاله ای از ابهام قرار دارد و IOC دارد به شدت وضعیت وزنه برداری را رصد می کند و به نظرم برخوردهای تندتری خواهد داشت.

*فدراسیون جهانی شفافیت ندارد

مرادی در مورد مشکل پرداخت حق عضویت سالیانه فدراسیون جهانی نیز گفت: فدراسیون جهانی اعلام کرد در دو، روز سه آینده حق عضویت باید پرداخت شود. ما در نظر داشتیم طبق روال قبل به صورت نقدی پرداخت کنیم که موافقت نکردند اما نکته این است که حساب بانکی، همان حساب بانکی در مجارستان است و این نشان می دهد که آن شفافیت لازم را ندارند و فساد دوباره همان فساد است.
انتهای پیام