• چهارشنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۹
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99111511236
  • خبرنگار : 50028

یک مسئول خبر داد:

خراسان جنوبی؛ رتبه نهم کشور در حوزه احداث فضاهای ورزشی دانش‌آموزی

خراسان جنوبی؛ رتبه نهم کشور در حوزه احداث فضاهای ورزشی دانش‌آموزی

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: آموزش و پرورش استان با احداث ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع سرانه فضای ورزشی برای دانش‌آموزان دختر و پسر استان، عنوان رتبه نهم کشور را در زمینه احداث فضاهای ورزشی دانش‌آموزی به دست آورد.

محمدعلی واقعی، امروز چهارشنبه ۱۵ بهمن به خبرنگاران گفت: احداث و بهره برداری دو مدرسه پویا در شهرستان‌های بیرجند و قاین، افتتاح پنج کلاس درس تربیت بدنی در شهرستان‌های بیرجند، قاین، بشرویه و طبس و احداث و بهره برداری از دو زمین چمن مصنوعی در شهرستان های سربیش و طبس مهم ترین طرح‌های بهره برداری شده از بهمن ۹۸ تا بهمن ۹۹ هستند.

به گزارش ایسنا، وی، با اشاره به هزینه کرد میلغ یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان برای احداث، تکمیل و تجهیز این فضاهای ورزشی، تصریح کرد: ۱۷۱ هزار و ۲۵۹ دانش‌آموز دختر و پسر استان در ۹ شهرستان از مزایای این طرح‌ها برخوردار شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که سرانه فضاهای آموزشی به ازای هر دانش‌آموز، از ۳۸ درصد در بهمن ۹۸، به بیش از  ۳۹ درصد در بهمن ۹۹ افزایش یافته است، بیان کرد: ورزش تضمین کننده سلامت جسمانی دانش‌آموزان است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی از افتتاح سه طرح آموزشی، پرورشی و تربیتی با زیر بنای ۱۵۰ متر مربع در شهرستان سرایان، همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجرخبر داد و بیان کرد: صبح امروز نمازخانه، کتابخانه و یک باب کلاس در دبستان دخترانه برادران مددی به بهره برداری رسید.

واقعی با اشاره به مشارکت ۴۰ درصدی خیر در این طرح‌ها، خاطرنشان کرد: برای احداث، تکمیل و تجهیز این ۳طرح مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان هزینه شده و ۱۱۰ دانش‌آموز دختر از مزایان برخوردار شدند.

انتهای پیام