• چهارشنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۹
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 99111511366
  • خبرنگار : 71567

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران :

داوطلبان آزمون دستیاری به جای حاشیه سازی وقت خود را صرف مطالعه کنند

داوطلبان آزمون دستیاری به جای حاشیه سازی وقت خود را صرف مطالعه کنند

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه تا جایی که من اطلاع دارم چهل و هشتمین آزمون دستیاری در همان تاریخ اعلام شده یعنی اسفند ماه برگزار می شود، گفت: داوطلبان به جای حاشیه سازی وقت خود را صرف مطالعه در این آزمون کنند.

دکتر امیر علی سهراب پور در گفت وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب با اشاره به حواشی برگزاری چهل و هشتمین آزمون دستیاری اظهار کرد: من اگر جای داوطلبان این آزمون بودم به جای اینکه وقت خود را صرف تغییر زمان آزمون کنم، این زمان را صرف مطالعه می کردم. بنابراین اگر این داوطلبان نیز این فرصت را برای خواندن مطالب بگذارند بسیار افراد موفقی برای کشور خوهند شد. اما بطور کلی مرجع تصمیم گیری برای زمان آزمون دستیاری دبیرخانه شورای تخصصی و مرکز سنجش آموزش پزشکی است و این مسئولین هم به قانون آشنا هستند و هم مصوبات آموزشی را می دانند و بسیاری از مواردی که دانشجویان در کمپین های خود به آن استناد می کنند در واقع مصوبات همین مسئولین است..

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: اگر ما بخواهیم تمام زندگی و برنامه های دانشگاه و غیر دانشگاه را بخاطر کرونا دچار تعویق، تاخیر و یا کنسلی کنیم حتما متضرر خواهیم شد. همچنان که در دانشگاه علوم پزشکی تهران حیطه آموزش که تحت اختیار من است حتی یک روز (به جز چند روز اول شیوع کرونا )تعطیل نشد و فقط شکل آزمون ها تغییر پیدا کرد. بنابراین اینکه داوطلبان فرصت مطالعه برای آزمون دستیاری ندارند بهانه است و نباید هیچ برنامه ای را تعطیل کرد.

دکتر سهراب پور تاکید کرد: همانطور که عنوان شد مسئولین امر در وزارت بهداشت در جریان امور و شرایط هستند و حتی قوانین آموزشی توسط خود آنها ارائه شده است و ما نیز تابع اجرای این قوانین هستیم و آماده هستیم هر زمانی که اعلام کنند آزمون دستیاری را برگزار می‌کنیم و تا جایی که من اطلاع دارم چهل و هشتمین آزمون دستیاری در همان تاریخ اعلام شده یعنی اسفند ماه برگزار می شود.

انتهای پیام