• پنجشنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۸:۲۵
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99111612298
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان وبلوچستان:

برگزاری کاروان‌های راهیان نور در محل شهادت شهدای امنیت عامل ترویج فرهنگ ایثار است

برگزاری کاروان‌های راهیان نور در محل شهادت شهدای امنیت عامل ترویج فرهنگ ایثار است

ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان وبلوچستان گفت: برگزاری کاروان‌های راهیان نور در محل شهادت شهدای امنیت استان می‌تواند در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش بسیار خوبی داشته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری سیستان وبلوچستان جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین مراسم امضای تفاهم‌نامه تامین زمین برای ۱۰۷۳ واحد مسکونی و اشتغال ۷۰۰ نفر از ایثارگران، به ریاست احمدعلی موهبتی استاندار و با حضور اوحدی معاون وزیر و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد. 

احمدعلی موهبتی استاندار در این نشست با بیان اینکه این استان همواره در طول دوران انقلاب اسلامی نقش آفرین بوده است افزود: بیش ۲۰۰۰ نفر از هموطنان ما در حوزه‌های امنیت، ترور، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ناامنی در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیده‌اند و برگزاری کاروان‌های راهیان نور در محل شهادت این عزیزان می‌تواند در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش بسیار خوبی داشته باشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه وفاق و همدلی بسیار خوبی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد و ان‌شاءالله با ادامه پیدا کردن این وفاق شاهد اقدامات و خدمات خوبی در استان باشیم.

اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم، با تبریک ایام دهه مبارک فجر و ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: وجود نازنین حضرت زهرا(س) موهبتی در صدر اسلام بود و تحولی اساسی را در جایگاه و نگاهی که به زنان وجود داشت ایجاد کرد. ایشان همسر و مادر شهید بودند و سلوک رفتاری حضرت زهرا(س) یک گنجینه ماندگار برای نظام خانواده است.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان دارای شرایط ویژه‌ای است، افزود: تلاش‌های استاندار سیستان و بلوچستان در خدمت‌رسانی به مردم این استان جای تقدیر دارد و حضور ما در این استان نیز با همراهی و همکاری ایشان میسر شده است. این استان میزبان شهدای بسیاری است که در این استان به شهادت رسیده‌اند و خانواده این شهدا وابستگی خاصی به محل شهادت عزیزان خود دارند و حفظ و توسعه یادمان‌های شهدا در این استان مسئله مهمی است و می‌تواند بستر مناسبی برای برپاسازی کاروان‌های راهیان نور در این استان باشد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران این مجموعه را مجموعه‌ای متعلق به تمام مردم دانست و گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران تنها منحصر به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و دستگاه و نهاد خاصی نیست، بلکه مجموعه‌ای از ارزشمندترین ارزش‌های انسانی است که باید در اختیار همه باشد. اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز اعتباری دارد و اگر امام(ره) خدمت در بنیاد را مساوی با خدمت به پیامبر اسلام(ص) می‌دانند به برکت جامعه معظم ایثارگری است.

اوحدی افزود: اگر امروز توفیق خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و حضور در منازل آن‌ها نصیب ما می‌شود، قطعا باعث سعادت و افتخار ما است. ایثارگران معزز کمترین نیازی به ما ندارند و هیچ کس توانایی آن را ندارد که حق واقعی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را ادا کند، اما باید وظایف قانونی خود را در قبال این عزیزان به بهترین شکل ممکن ادا کنیم. امروز خوشبختانه با دستور رییس جمهوری و همراهی دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه مطالبات و معوقات پرداخت شده است.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه تامین زمین برای ۱۰۷۳ واحد مسکونی ایثارگران استان سیستان و بلوچستان گفت: به این موضوع نباید به چشم یک تفاهم نامه اداری نگاه شود بلکه نگاه ما باید ادای یک دین به جامعه ایثارگی باشد تا هر چه سریعتر موارد مندرج در این تفاهم نامه عملیاتی شود. حوزه اشتغال نیز یکی از مهمترین دغدغه‌های جامعه معزز ایثارگری است و امیدواریم با امضای تفاهم نامه مربوط به ایجاد ۷۰۰ شغل در حوزه خوداشتغالی و استفاده از ظرفیت سهمیه استخدام سهم ‌ایثارگران بخشی از این دغدغه در استان سیستان و بلوچستان برطرف شود.

در پایان این مراسم تفاهم نامه تامین زمین برای ۱۰۷۳ واحد مسکونی و اشتغال ۷۰۰ نفر از ایثارگران به امضای رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار سیستان و بلوچستان رسید.

انتهای پیام