• شنبه / ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۰
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99111813158
  • خبرنگار : 50204

از ابتدای سال ۹۹ تاکنون انجام شد

آزادی ۲۱۰ زندانی با کمک ستاد دیه استان مرکزی و رضایت های مردمی

آزادی ۲۱۰ زندانی با کمک ستاد دیه استان مرکزی و رضایت های مردمی

ایسنا/مرکزی رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در ستاد دیه استان مرکزی نیز تصمیمات خوبی در خصوص آزادی زندانیان اخذ شده و از ابتدای امسال تاکنون ۲۱۰ نفر از آنان آزاد شده اند که جهت تحقق این مهم نزدیک به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض از سوی ستاد دیه پرداخت شده و در حدود ۱۱۰ میلیارد ریال رضایت های مردمی محقق شده است.

سیدعبدالمهدی موسوی شنبه ۱۸ بهمن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از سیاست های محوری دستگاه قضا، رسیدگی خاص، فوق العاده و سریع به امور زندانیان است، به گونه ای که کسی بی جهت و بدون رعایت جهات ارفاقی و تاسیسات حقوقی که کمک کننده هستند در زندان بسر نبرد.

وی افزود: طرحی از سوی ریاست قوه قضائیه به دادگستری‌های سراسر کشور ابلاغ شد که به پالایش و غربالگری زندانیان می پردازد و نتایج بسیار خوب و ارزنده ای داشته و با توجه به اقدامات صورت گرفته در استان مرکزی تاکنون ۶۵ نفر از زندانیان در قالب این طرح آزاد شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: از ابتدای اجرای طرح پایش دو هزار مرخصی به زندانیان اعطا شده و دو روز گذشته نیز بیش از ۷۴۰ نفر از زندانیان به مرخصی اعزام شدند که به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، انجام شد.

انتهای پیام