• یکشنبه / ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۰:۰۸
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 99111914615
  • خبرنگار : 71342

اعلام نامزدهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر

اعلام  نامزدهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر

نامزدهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در بخش «سودای سیمرغ» در رشته‌های مختلف معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، شامگاه یکشنبه 19 بهمن و پس از نشست پرسش و پاسخ آخرین فیلم به نمایش درآمده در سینمای رسانه، با حضور «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» دبیر جشنواره و «مسعود نجفی» مدیر روابط عمومی این رویداد و با حضور اهالی رسانه، نشست اعلام نامزدهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برگزار شد.

در ابتدای این نشست، «مسعود نجفی» گفت: امسال سالی سخت و ویژه بود و به همه اهالی رسانه خسته نباشید می‌گویم و بابت کاستی‌های که به سبب شرایط به ما و شما تحمیل شد، پوزش می‌طلبم.
او ادامه داد: به روال هر سال نشست اعلام اسامی کاندیداها را داریم. از مجریان نشست‌های پرسش و پاسخ آثار هم تشکر می‌کنم و از همه کسانی که زحمت انعکاس این رویداد سینمایی را کشیدند، ممنونم.
او در ادامه گفت: 22 بهمن ماه ساعت 18 برنامه اختتامیه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار و به صورت زنده پخش خواهد شد. در خدمت عکاسان جشنواره هستیم ولی بقیه مراسم لایو اجرا خواهد شد و میزبان عده‌ای بسیار محدود خواهیم بود.
«سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در ادامه گفت: بدون فوت وقت گزارش کاندیداهای جشنواره را اعلام می‌کنم. هیات داوران سودای سیمرغ پس از بازبینی 57 اثر سینمایی 16 فیلم را که در رشته‌های مختلف نامزد شدند، اعلام کردند که شاهد این فیلم‌ها بودیم.

نامزدهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به شرح زیر است:

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری
1- محمد برادران برای فیلم منصور
2- جواد مطوری برای فیلم بی همه چیز
3- فرید ناظرفصیحی برای فیلم ابلق


نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی
1- آرش آقابیگ برای فیلم روشن
2- ایمان کرمیان برای فیلم تک تیرانداز
3- ایمان کرمیان برای فیلم یدو


نامزدهای بهترین چهره‌پردازی
1- ایمان امیدواری برای فیلم ابلق
2- شهرام خلج برای فیلم شیشلیک
3- رکسانا صفوی برای فیلم ستاره بازی
4- عباس عباسی برای فیلم یدو


نامزدهای بهترین طراحی لباس
1- بهزاد جعفری طادی و محمدحسین کرمی برای فیلم شیشلیک
2- بهزاد جعفری طادی برای فیلم مصلحت
3- مارال جیرانی برای فیلم بی همه چیز
4- محمدحسین کرمی برای فیلم زالاوا


نامزدهای بهترین طراحی صحنه
1- بهزاد جعفری طادی برای فیلم مصلحت
2- سهیل دانش اشراقی برای فیلم‌های روزی روزگاری آبادان و روشن
3- محمدرضا شجاعی برای فیلم ابلق
4- آیدین ظریف برای فیلم یدو
5- امیرحسین قدسی برای فیلم بی همه چیز


نامزدهای بهترین صدابردار
1- طاهر پیشوایی برای فیلم ابلق
2- رشید دانشمند برای فیلم‌های زالاوا و یدو
3- هادی ساعد محکم برای فیلم شیشلیک
4- شهرام متولی باشی برای فیلم تک تیرانداز
5- امین میرشکاری برای فیلم بی همه چیز


نامزدهای بهترین صداگذار
1- حسین ابوالصدق برای فیلم تک تیرانداز
2- بهمن بنی‌اردلان برای فیلم روزی روزگاری آبادان
3- علیرضا علویان برای فیلم بی همه چیز
4- امیرحسین قاسمی برای فیلم زالاوا
5- امیرحسین قاسمی برای فیلم خط فرضی
6- امیرحسین قاسمی برای فیلم یدو

نامزدهای بهترین موسیقی متن
1- پیام آزادی برای فیلم رمانتیسم عماد و طوبا
2- بامداد افشار برای فیلم یدو
3- علیرضا افکاری برای فیلم تی‌تی
4- حامد ثابت برای فیلم بی همه چیز
5- فردین خلعتبری برای فیلم مصلحت


نامزدهای بهترین تدوین
1- عماد خدابخش برای فیلم بی همه چیز
2- عماد خدابخش برای فیلم گیج‌گاه
3- سیاوش کردجان برای فیلم مصلحت
4- میثم مولایی برای فیلم یدو

نامزدهای بهترین فیلمبرداری
1- محمد رسولی برای فیلم زالاوا
2- مسعود سلامی برای فیلم روزی روزگاری آبادان
3- فرشاد محمدی برای فیلم تی‌تی
4- مرتضی نجفی برای فیلم‌های روشن و یدو
5- مرتضی هدایی برای فیلم بی همه چیز


نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد
1- عرفان ابراهیمی برای فیلم مامان
2- پژمان جمشیدی برای فیلم شیشلیک
3- پوریا رحیمی‌سام برای فیلم زالاوا
4- وحید رهبانی برای فیلم مصلحت
5- پدرام شریفی برای فیلم بی همه چیز


نامزدهای بهترین نقش مکمل زن
1- آزیتا حاجیان برای فیلم خط فرضی
2- الهام شفیعی برای فیلم روزی روزگاری آبادان
3- گلاره عباسی برای فیلم ابلق
4- گیتی معینی برای فیلم ابلق


نامزدهای بهترین نقش اول مرد
1- پرویز پرستویی برای فیلم بی همه چیز
2- نوید پورفرج برای فیلم زالاوا
3- محسن تنابنده برای فیلم روزی روزگاری آبادان
4- میلاد صویلوی برای فیلم یدو
5- رضا عطاران برای فیلم روشن
6- امیر نوروزی برای فیلم مامان


نامزدهای بهترین نقش اول زن
1- رویا افشار برای فیلم مامان
2- ستاره پسیانی برای فیلم یدو
3- الناز حبیبی برای فیلم رمانتیسم عماد و طوبا
4- ملیسا ذاکری برای فیلم ستاره بازی
5- الناز شاکردوست برای فیلم ابلق
6- نازنین فراهانی برای فیلم مصلحت


نامزدهای بهترین فیلمنامه
1- ارسلان امیری، آیدا پناهنده، تهمینه بهرام برای فیلم زالاوا
2- آرش انیسی برای فیلم مامان
3- آیدا پناهنده، ارسلان امیری برای فیلم تی‌تی


نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی
1- حمیدرضا آذرنگ برای فیلم روزی روزگاری آبادان
2- مهدی جعفری، مهین عباس‌زاده برای فیلم یدو
3- محسن قرایی، محمد داودی برای فیلم بی همه چیز


نامزدهای بهترین کارگردانی
1- نرگس آبیار برای فیلم ابلق
2- ارسلان امیری برای فیلم زالاوا
3- مهدی جعفری برای فیلم یدو
4- محسن قرایی برای فیلم بی همه چیز


نامزدهای بهترین فیلم
1- ابلق به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی
2- بی همه چیز به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی
3- زالاوا به تهیه‌کنندگی روح‌اله برادری و سمیرا برادری
4- یدو به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح

نامزدهای کارگردان اول
1- حمیدرضا آذرنگ برای فیلم روزی روزگاری آبادان
2- ارسلان امیری برای فیلم زالاوا
3- آرش انیسی برای فیلم مامان
4- عادل تبریزی برای فیلم گیج‌گاه
5- حسین دارابی برای فیلم مصلحت
6- سیاوش سرمدی برای فیلم منصور.

انتهای پیام