• دوشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۲
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 99112720105
  • منبع : نمایندگی ایلام

مدیرکل طرح های ملی وزارت ورزش و جوانان:

برنامه‌های ورزش و جوانان استان ایلام سرمشق و الگو برای کشور است

برنامه‌های ورزش و جوانان استان ایلام سرمشق و الگو برای کشور است

ایسنا/ایلام مدیرکل دفتر طرح های ملی وزارت ورزش و جوانان گفت: همکاری ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی ایلام در ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان در ایلام یک الگوی موفق برای کشور است.

«امیرحسین آل‌اسحاق» در وبینار مشترک وزارت ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی در راستای اجرای برنامه‌ی «شتابدهی کسب و کارهای فناورانه‌ی جوانان در ۱۳ استان کشور»  اظهار کرد: برنامه‌های جوانان در استان ایلام باید به عنوان سرمشق و الگو برای سایر کشور شود.

وی با اشاره به عملکرد بسیار خوب و موفقیت‌های به دست آمده در نتیجه هم‌افزایی ورزش و جوانان استان با جهاددانشگاهی ایلام  گفت: این دو مجموعه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک فعالیت‌های ارزنده و موفقی در زمینه برگزاری رویدادهای انگیزشی و ترویجی، آموزش و مشاوره و نوآوری و تجاری‌سازی داشته‌اند.

دکتر «مظفر علیشائی» مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این نشست ، اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به اهداف مراکز منش همکاری خوب و مشارکتی پربرکت با جهاددانشگاهی استان ایلام داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه یک مکان مناسب را در اختیار جهاد دانشگاهی گذاشته‌ایم ، گفت:  خوشبختانه جهاددانشگاهی هم به خوبی از این محیط بهره برده و در حوزه نگرش‌ها و ادراکات جوانان و ایده‌های آنان عمل می‌کند و باور ما این است که این مرکز به باورها و اولویت‌های آن نزدیک شده و این ماموریت به صورت مستمر در حال انجام است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام تصریح کرد: متاسفانه امسال به دلیل شرایط کرونایی، امکان فعالیت‌های اجتماع محور نبود ولی با این اوصاف جهاددانشگاهی با همکاری معاونت جوانان با استفاده از بستر فضای مجازی کارهای ماندگاری را در زمینه تغییر نگرش‌ها در زمینه کارآفرینی انجام داده و طبق برنامه مصوب تا پایان سال ۲۱ رویداد اجرا خواهد شد.

علی‌شائی گفت: یکی از عوامل موثر در موفقیت برنامه‌های مشترک استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در برنامه‌ها در حوزه فراخوان و جذب جوانان خودباور و علاقمند و مستعد برای حضور در برنامه‌های ترویجی است.

وی پیشنهاد داد با ارائه پیشنهاد افزایش اعتبارات مراکز منش برای اجرای  در بحث هزینه‌های مراکز به هزینه‌های انرژی توجه داشته باشید چون از هزینه‌های جاری ناچیز سازمان تامین می‌شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خواستار افزایش اعتبار مراکز و تدوین آمایش ایده‌ها در قالب مراکز نوآروی و شکوفایی شد و برای اجرای استارتاپ‌ها در سطوح منطقه ای و ملی در استان ایلام اعلام آمادگی کرد.

«سیدغلامرضا حسینی» ، عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی و رئیس واحد استان ایلام نیز در این نشست اظهار کرد: هم‌افزایی جهاددانشگاهی و ورزش و جوانان استان در نوع کم‌نظیر است و موجب شد ما در جهاددانشگاهی از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم و در بازدیدی که دکتر آل اسحاق و تندگویان از مرکز نوآوری و شکوفایی استان داشتند شور و شوق جوانان ایلامی را در این مرکز به خوبی از نزدیک شاهد بودند.

وی گفت: تداوم تجربه سال گذشته امسال با توان مضاعفی انجام شد و توانستیم یک الگوسازی ایجاد کنیم تا به آن چه شایسته جوانان ایلامی و جهاددانشگاهی و خانواده بزرگ ورزش و جوانان استان است برسیم.

در پایان این نشست تفاهم نامه مشترک استانی طرح شتابدهی کسب و کارهای فناورانه‌ی جوانان به امضاء مدیرکل ورزش و جوانان استان و رئیس جهاددانشگاهی ایلام رسید.

انتهای پیام