• چهارشنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۵
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 99112922324
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد

لزوم ارتقاء سطح بینش و بصیرت در دانشگاه‌های سیستان وبلوچستان

لزوم ارتقاء سطح بینش و بصیرت در دانشگاه‌های سیستان وبلوچستان

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به محرومیت‌های مختلف از جمله محرومیت علمی و فرهنگی استان، ارتقاء سطح بینش و بصیرت را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایسنا حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، با اشاره به محرومیت‌های مختلف از جمله محرومیت علمی و فرهنگی استان، ارتقاء سطح بینش و بصیرت را مورد تاکید قرار داد و اظهارکرد: با وجود جایگاه قانونی افراد در مجموعه‌ها و قدرت مانور و تاثیرگذاری آنها، گاهی قدرت تاثیرگذاری و ایفای نقش مطلوب دیده نمی‌شود.

امام جمعه زاهدان ضمن تاکید بر پشتیبانی مرکز از مسئولان استانی، ابراز داشت: با توجه به تنوع قومی و قبیله‌ای در استان و دشواری و حساسیت کار، مسئولان نهاد باید نقش متفاوتی ایفا نمایند.

آیت‌الله محامی با تاکید بر تشکیل شبکه‌های فعال و منسجم در دانشگاه‌ها، یکی از اولویت‌ها را تدوین آیین‌نامه‌ای در نسبت با اهل سنت در دانشگاه‌ها عنوان کرد.

هم‌چنین حجت‌الاسلام و المسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور نیز به ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه پرداخت و بیان داشت: کارکرد اصلی این مجموعه در حوزه‌های فرهنگی است.

وی در ادامه، موضوع تشکیل کارگروه برای تدوین سیاست‌های راجع به اهل سنت را مطرح کرد.

انتهای پیام