• دوشنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۸
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99120402165
  • خبرنگار : 50087

سرمربی تیم بسکتبال بانوان مولتی کافه:

اسپانسرها بیشتر شود، کیفیت لیگ بسکتبال بانوان افزایش می‌یابد

اسپانسرها بیشتر شود، کیفیت لیگ بسکتبال بانوان افزایش می‌یابد

ایسنا/خراسان رضوی سرمربی تیم بسکتبال بانوان مولتی کافه گفت: با توجه به اینکه تیمی جوان را روانه لیگ کردیم، نتوانستیم به هدف خود که صعود به پلی‌آف بود، برسیم. سطح فنی لیگ بالا بود اما با حضور اسپانسرها این شرایط بهتر هم می‌شود.

نسرین فدایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص لیگ برتر بسکتبال بانوان و نتایج تیمش در این رقابت‌ها، اظهار کرد: مولتی کافه خیلی دیر بسته شد و زمانی که هدایت یک تیم لیگ یکی را برعهده داشتم، پیشنهاد همکاری داده شد و من هم قبول کردم. در مهرماه از بازیکنان تست گرفتیم و آن زمان هم بازیکن آزاد زیادی نبود. مجبور شدیم با بازیکنان جوان و بومی لیگ را آغاز کنیم.

وی افزود: سطح مالی باشگاه سقف قراردادها را تعیین می‌کند و باید بر اساس آن اقدام به جذب بازیکن کنیم. از آن جایی که تیم خیلی دیر به من سپرده شد، به ناچار با ۴ بازیکن مشهدی، ۲ بازیکن شیرازی و ۴ بازیکن هم از تهران تیم را روانه لیگ کردیم. منسجم کردن چنین تیم جوان و شرکت در بازی‌های سخت لیگ بسیار دشوار بود.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان مولتی کافه اضافه کرد: در گروه بهتری نسبت به گروه A قرار داشتیم و تقریبا با سایر تیم‌ها هم‌سطح بودیم. حسرت می‌خورم که نتوانستیم بازی‌های بهتری انجام دهیم. سه تیم از چهار تیم راه‌یافته به مرحله پلی‌آف از گروه A بودند که نشان می‌دهد سطح این گروه بالا بود. پالایش نفت آبادان هم از گروهی که ما در آن حضور داشتیم به پلی‌آف رفت.

فدایی در خصوص کیفیت و سطح بازی‌ها در لیگ توضیح داد: کیفیت فنی لیگ بسیار خوب بود، اما هنوز در مقوله داوری ضعف‌هایی وجود دارد. علاوه بر سوپر لیگ، لیگ دسته یک و دو هم در حال برگزاری بود و تعداد داوران محدود بود. با وجود حجم بالای بازی‌ها، پروتکل‌ها رعایت شد و شرایط لیگ به خوبی پیش رفت.

وی گفت: زمانی که قرعه‌کشی و گروه‌بندی را دیدم، با توجه به شناختی که از بازیکنان سایر تیم‌ها داشتم، امیدوار بودم که به مرحله پلی‌آف صعود کنیم، اما این‌ گونه نشد. هدف‌گذاری باشگاه هم صعود به پلی‌آف بود که متاسفانه نتوانستیم به این هدف دست پیدا کنیم و امیدوارم در فصل بعد بتوانیم یک قدم به جلو برداریم.

سرمربی تیم بسکتبال بانوان مولتی کافه با اشاره به بودجه و بیشتر شدن اسپانسرها در لیگ، خاطر نشان کرد: اگر تعداد اسپانسرها بیشتر شود، کیفیت و سطح فنی لیگ هم بالا می‌رود. دختران بسکتبالیست با ورود به تیم‌ها، ورزش را به عنوان شغل خود انتخاب می‌کنند. تیم‌هایی در لیگ هستند که سه بازیکن خارجی دارند که برگ برنده آن‌ها در دیدارهای حساس محسوب می‌شوند.

گفتنی است با وجود عدم صعود به پلی‌آف، مولتی‌کافه مشهد با برتری مقابل گاز تهران در لیگ برتر بسکتبال بانوان ماندنی شد. 

انتهای پیام